Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Jak wybrać salę weselną?

Jak wybrać salę weselną?

Czwartek 21 listopada 2013, przez sqnbn

Wybór odpowiedniej sali weselnej nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach na dobre miejsce trzeba czekać nawet 2-3 lata.

Szczególnie, jeżeli planujemy nasz ślub w najbardziej popularnym okresie - latem. Jak w takim razie wybrać odpowiednią salę weselną?
Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jej wygląd. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeżeli sala nie wpadła nam od razu w oko, raczej nie powinniśmy się na nią decydować. Ślub to jeden z najbardziej doniosłych dni naszego życia – nie możemy niczego żałować. Poza odpowiednim wyglądem równie ważna jest czystość i schludność. Żaden z gości, a tym bardziej panna młoda w śnieżnobiałej sukni, nie chce przemykać ukradkiem w brudnej toalecie uważając, aby przypadkiem się nie ubrudzić. Co dalej?
Kolejną istotną kwestią jest lokalizacja. Nie możemy urządzić wesela w drugiej części Polski, jeżeli my i większość naszej rodziny mieszka np. nad morzem. Nie tylko podniosłoby to koszta, ale z pewnością znacznie ukróciłoby listę spodziewanych gości. Warto, aby sala położona była w przyjemnym, cichym miejscu, a goście mogli wyjść na spacer do ogródka czy choćby na taras. Możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza jest niezwykle istotna - również dla państwa młodych, którzy z pewnością zechcą chwilę odpocząć i odetchnąć na zewnątrz.

Ponadto wybierając salę musimy także chociaż mniej więcej zorientować się w liczbie gości. Inaczej może się okazać, że sala będzie za mała lub wręcz przeciwnie – za duża. Jednak druga opcja stwarza zdecydowanie mniejszy problem – zawsze można pobawić się innym ustawieniem stołów bądź dekoracji. Nie możemy zapomnieć, aby sala – szczególnie latem – posiadała klimatyzację. Inaczej imprezowicze nie będą chętni do zabawy. Mówiąc o zabawie, warto sprawdzić parkiet na sali – podłoga nie może być za śliska. Szczególnie panie na wysokich obcasach mogą mieć wtedy problem z utrzymaniem równowagi.

Jeżeli planujemy wesele w okolicach Warszawy, koniecznie musimy sprawdzić stronę http://dom-weselny-legionowo.pl/. Dom weselny Legionowo to nie tylko przepiękna sala balowa, ale również uroczy ogródek i duży parking.

Dobrze dobrana sala to podstawa udanego przyjęcia weselnego. Warto sprawdzić wiele opcji, aby nie żałować wyboru i do końca życia mile wspominać ten dzień.