Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Jak wybrać kamerzystę na ślub?

Jak wybrać kamerzystę na ślub?

Piątek 20 września 2013, przez gistlee

Każda z młodych par oczekuje, że ich ślubne wideo będzie idealne zarówno pod względem jakości samego materiału, jak i scen nagranych na taśmę. Zazwyczaj wychodzimy z założenia, że w momencie wynajmu profesjonalnej firmy, otrzymamy film spełniający nasze oczekiwania, co jednak nie zawsze jest prawdą. Aby mieć pewność, że kamerzysta stanie na wysokości zadania, musimy zadbać o znalezienie prawdziwego profesjonalisty.

Kręcenie filmów jest zadaniem wymagającym. Stawia ono konieczność posiadania wysokiej jakości sprzętu, jak i programów komputerowych pozwalających na późniejszą jego obróbkę. Efekt końcowy, jaki otrzymamy zależy więc od wielu czynników, takich jak odpowiedni dobór oświetlenia, zastosowanie odpowiedniego sprzętu, czy co najważniejsze doświadczenie kamerzysty. Ponieważ wszystkie te składowe są tak samo ważne, należy zadbać o to, aby każda z nich została spełniona.

Wielką pomocą przy szukaniu doświadczonego kamerzysty jest oczywiście Internet. Większość firm, jak i freelancerów posiada swoje strony www, czy konta na serwisach społecznościowych, gdzie udostępnia swoje poprzednie prace. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasła typu „wideofilmowanie Bielsk Podlaski” lub „kamerzysta Brańsk” bardzo łatwo otrzymamy listę profesjonalistów z naszej okolicy, z pośród których szybko wybierzemy tego najlepszego. Poza oglądaniem portfolio wybranego kamerzysty, warto również sprawdzić opinie na jego temat – często zdarza się, iż nawet najbardziej utalentowany specjalista, jest nierzetelny w stosunku do swoich klientów.

Sprzęt wideo użyty podczas nagrywania wideo ślubnego ma znaczący wpływ na jakość otrzymanego filmu. Zawsze przez wynajęciem naszego kamerzysty, warto sprawdzić, bądź też zapytać o sprzęt, na jakim tenże specjalista pracuje. Często okazuje się, że osoby takie pracują na starego typu kamerach, co może powodować znacznie gorszą jakość wideo, czego za zwyczaj chcemy uniknąć.