Internetowy poradnik

Strona główna > Zakupy > Jak wybrać fajkę wodną?

Jak wybrać fajkę wodną?

Czwartek 12 maja 2016, przez Marek Konieczny

Każdy z nas ma swój własny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim tygodniu pracy lub nauki. Dla jednych będzie to wyjście ze znajomymi do pub, dla innych pójście do kina lub na koncert. Jednak coraz popularniejsze w naszym kraju staje się palenie fajki wodnej. Specjalny sprzęt do tego znajduje się w coraz większej liczbie klubów. Dodatkowo możliwe jest jego kupienie na własne potrzeby i korzystanie z niego w domu. Jakie rodzaje fajek możemy wyróżnić i jak o nie dbać, aby służyły nam jak najdłużej?

Fajki wodne różnią się miedzy sobą przede wszystkim rozmiarem. Te najmniejsze, mające zaledwie kilkanaście centymetrów są bardzo mobilne, przez co łatwo je zabrać ze sobą w podróż, ponieważ bez problemu zmieszczą się do bagażu lub plecaka. Jednak mały rozmiar idzie w parze z mniejszym komfortem podczas jej używania. Przez to, że jest mała, trudniej o jej stabilność co zmusza nas do trzymania jej w rękach, a to może doprowadzić do poparzenia. Kolejny rodzaj fajek to ten, którego rozmiar przekracza 60cm. W tym przypadku nie będziemy mieli problemu z jej stabilnością i spokojnie będzie można ją położyć np. na stole. Również komfort palenia jest znacznie wyższy niż to ma miejsce gdy używamy małej fajki. Jednak wadą tego rozwiązania jest jego mała poręczność. Przez to trudno będzie nam ją zabrać ze sobą na urlop lub do znajomych. Kompromisem dla tych dwóch rozwiązań może być fajka średniego rozmiaru, która doskonale się sprawdzi dla większości z nas.

Posiadając własną fajkę wodną warto poznać kilka podstawowych zasad, które pozwolą nam na jej dłuższe używanie. Kluczowe jest jej odpowiednie czyszczenie, w miarę możliwości po każdym użyciu. Na początek warto przeczyścić dzban urządzenia. Pozwoli nam to uniknąć tworzenia się w nim osadu, który wygląda nieestetycznie. Czasami aby dokładnie wykonać tę czynność będziemy musieli skorzystać ze specjalnego sprzętu do czyszczenia. Sytuacja ta może mieć miejsce szczególnie w dużych fajkach. W przypadku gdy go nie mamy, możemy użyć specjalnego roztworu na bazie alkoholu, który usunie zanieczyszczenia ze szkła. Poza dzbanem ważne jest również odpowiednie dbanie o węża. Tak naprawdę jedyną skuteczną metodą jego czyszczenia jest przepłukanie go wodą. Jednak robiąc to musimy być bardzo ostrożnie. Dodatkowo warto sprawdzić czy nasz wąż jest odporny na wodę. Gdy nie mamy co do tego pewności, lepiej zrezygnujmy z tej czynności. Kolejną kwestią jest dbanie o uszczelki. Pomimo tego, że nie są one zbyt drogie, problemem może się okazać znalezienie odpowiedniego rozmiaru do naszej fajki wodnej.

Więcej na buszek.com