Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Jak wybrać architekta zieleni?

Jak wybrać architekta zieleni?

Niedziela 12 maja 2013, przez Konrad

Duży kawałek ziemi wokół posesji to równie dużo możliwości zagospodarowania. Decydując się na aranżację ogrodu, warto mierzyć siły na zamiary. Jeżeli nie mamy czasu ani umiejętności wygodniej i bezpieczniej będzie skorzystać z firmy zajmującej się architekturą zieleni. W końcu ogródek ma cieszyć oczy, spełniać funkcje rekreacyjne i nie powinien być kłopotliwy w pielęgnacji. Wybierając firmę, zwróćmy uwagę na to, czy ma doświadczenie i czy nasz projekt zostanie potraktowany indywidualnie.

Dobry architekt zieleni weźmie pod uwagę nasze nawyki i uwagi. Dla jednych szczytem marzeń jest piękny trawnik w stylu angielskim zaś dla drugich francuski ogród będzie odpowiedni. Należy pamiętać, że pod uprawę roślin trzeba przygotować grunt, ewentualnie wykopać oczko wodne, przywieźć ziemię oraz kamienie albo żwir do przygotowania ścieżek no i oczywiście przygotować sadzonki roślin. Jak wiemy, różne gatunki sadzi się w różnym czasie, wymagają też innych warunków. Możemy o tym nie wiedzieć, jeżeli nie jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami a przygotowany przez nas ogródek szybko uschnie i będzie zamiast cieszyć, straszył.

Nawet jeżeli przydomowy ogród jest mały warto skorzystać z porad firmy specjalizującej się w aranżacji, ponieważ każdy metr kwadratowy naszego ogródka zostanie dobrze wykorzystany. Specjaliści pomogą nam dobrać odpowiednie meble do stylu ogródka oraz podpowiedzą jak w przyszłości pielęgnować ogródek, poza tym możemy im pozostawić nasz zakątek pod opieką. Ogródek w dobrych rękach będzie cieszył nas przez cały sezon a my unikniemy kłopotliwych zabiegów pielęgnacyjnych.