Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Środa 6 lutego 2019, przez Marek Konieczny

Urządzanie kuchni często spędza nam sen z powiek. Nie dość, że musimy dobrze przemyśleć jej układ funkcjonalny, to jeszcze powinniśmy podjąć mnóstwo ważnych decyzji dotyczących jej wyglądu. Zobaczmy, na co zwracać uwagę, jeśli chcemy urządzić nowoczesną kuchnię.

Układ szafek
Ergonomia to podstawowa cecha, którą powinna mieć każda nowoczesna kuchnia. Warto o tym pamiętać wybierając układ szafek oraz ich rodzaj. W dolnej zabudowie doskonale sprawdzają się szafki z szufladami, dzięki czemu mamy wygodny dostęp do ich pełnej zawartości. Jeśli mamy kuchnię na planie litery U lub L, to dobrze byłoby przejrzeć aktualne propozycje sposobów na zabudowę szafek narożnych. Obrotowe kosze, magic cornery czy inne tego typu rozwiązania zdecydowanie poprawiają funkcjonalność kuchni i ograniczają niepotrzebne straty miejsca.

Fronty i blaty

Gdy już opracujemy układ funkcjonalny kuchni, to czas wybrać fronty i blaty. Od kilku lat sporym powodzeniem cieszą się fronty lakierowane, które świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz kuchennych. Można wybrać dowolny kolor lakieru, co pozwoli dopasować go do naszego gustu i innych elementów wnętrza. Warto jednak pamiętać, żeby do małych wnętrz nie wybierać ciemnych kolorów, bo optycznie zmniejszą one przestrzeń i mogą działać przytłaczająco.

Po wyborze rodzaju i koloru frontu czas na wybór blatu. Najczęściej blat jest dobierany na zasadzie kontrastu do koloru frontów szafek, ale w niektórych kuchniach sprawdza się również wybór blatu dopasowanego do koloru szafek kuchennych. W większości przypadków może to nie wyglądać dobrze, bo kuchnia będzie zbyt mdła.

Zlewozmywak i bateria

Kolejnym elementem, który musimy wybrać, jest zlewozmywak i bateria. I tutaj po raz kolejny możemy mieć różnego rodzaju dylematy. Musimy nie tylko zdecydować czy wybierzemy zlewozmywak jedno czy zlewozmywak dwukomorowy, z ociekaczem czy bez, ale również wybrać, z czego ma być on wykonany i jaki ma mieć kolor.

Do wyboru mamy bardzo wiele różnych rozwiązań. Począwszy od zwyczajnych zlewozmywaków ze stali nierdzewnej, poprzez zlewozmywaki ceramiczne czy granitowe, aż do zlewozmywaków z innych materiałów np. Tectonite. Na uwagę szczególną zasługują czarne zlewozmywaki, podbijające serca coraz większej liczby osób. Świetny design i elegancki czarny kolor przykuwają uwagę i sprawiają, że dobrze pasują one do nowoczesnych wnętrz kuchennych. Dodatkiem idealnie do nich dopasowanym są czarne baterie, również dostępne w wielu różnych wersjach. Zarówno niskie, jak i wysokie - wszystko zależy od Naszych upodobań. Warto również zwrócić uwagę na obecne trendy panujące w nowoczesnych wnętrzach oraz kuchniach - jest to połączenie bieli i czerni która pozwala nam na otrzymanie nowoczesnej niebanalnej kuchni która przez wiele lat będzie wpisywała się w obecne trendy.

Zapraszamy do sklepu TopSanit.pl gdzie znajdziesz najmodniejsze trendy w wyposażeniu Kuchni oraz łazienki.