Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Jak upiększyć świat?

Jak upiększyć świat?

Sobota 23 listopada 2013, przez sqnbn

Z pewnością każdy z nas chce być szczęśliwy. A jak wiemy na szczęście składa się wiele ważnych komponentów, które z kolei zależą od wielu istotnych czynników. My zajmijmy się tylko jednym z nich, a mianowicie naszym postrzeganiem świata.

Czasem jest tak, że nasza dusza się raduje, ale otoczenie nas unieszczęśliwia. Staramy się z tym walczyć, ale nie zmienimy przecież całego świata w mgnieniu oka. Możemy jednak podejść do tego nieco bardziej optymistycznie. Nie zmienimy całego świata ale jego część na pewno możemy, a najlepszym obszarem będzie oczywiście przestrzeń w której żyjemy. Przecież to ona jest dla nas najistotniejsza i najważniejsza.

Z nią się ciągle stykamy i to ona na nas oddziałuje zarówno pozytywnie jaki i negatywnie. Jednak, aby zmieniać naszą życiową przestrzeń na lepszą warto mieć motywację i optymizm, bo bez tego szybko się poddamy. Może w nasze ślady pójdą również kolejne osoby i świat stanie się przyjaźniejszy.

Rozważając ten temat warto odpowiedzieć sobie na takie pytanie, na co wolimy patrzeć: na piękno czy na brzydotę? Większość osób wybierze z pewnością pierwszą odpowiedź. Tak, z pewnością wolimy patrzeć na piękno i dostrzegać je w naszym otoczeniu, domu czy relacjach międzyludzkich. Ale przecież nie wszystko jest piękne, ładne, estetyczne i nas zachwyca. Czasem aby dostrzec czy stworzyć piękno trzeba troszkę się postarać i dopomóc obiektowi czy rzeczy, którą chcemy za taką uważać.

A czy tak samo jest z ludźmi? Czy im też możemy pomóc stać się dla nas pięknymi, bo każdy może postrzegać piękno w odmienny sposób? Bez wątpienia tak, gdyż czasem wystarczy mała zmiana – odpowiedni dobór fryzury czy ubrania i dostrzegamy w danej osobie całkiem kogo innego, a wraz z tym nowy potencjał i radość, jak również wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Jednym z elementów garderoby, które sprawią, że będziemy kogoś postrzegali za ładną czy piękną osobę może być bielizna sexy, której często się wstydzimy, a tak naprawdę może ona dodać nam uroku czy przysłowiowego pazura. Wszystko zależy od nas czy odważymy się i zdecydujemy się na jej zakup. Decyzja wcale nie jest taka trudna. Bądźmy więc piękni.