Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Jak suszyć pranie na niewielkim balkonie?

Jak suszyć pranie na niewielkim balkonie?

Piątek 20 grudnia 2019, przez admin

Niewielka przestrzeń zarówno w domu, jak i na balkonie utrudnia codzienne suszenie ubrań. Nie chcemy przecież wywieszać prania stopniowo, partiami – liczy się oszczędność czasu. Jak zorganizować przestrzeń do suszenia prania na małym balkonie?

Suszarka zwykła lub... naścienna

W pierwszym kroku powinniśmy oczywiście wybrać odpowiednią suszarkę do ubrań. Najlepiej zdecydować się na klasyczną, rozkładaną suszarkę o kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce zarówno na balkonie, jak i w schowku czy szafie służącej do przechowywania złożonej suszarki. Co jednak w sytuacji, w której balkon jest na tyle mały, że nie zmieści się na nim nawet najmniejsza z suszarek?

Jeśli nasz balkon jest wyjątkowo niewielki, możemy zdecydować się na suszarkę naścienną, którą wystarczy zamontować na ścianach zewnętrznych lub nawet na balkonowej barierce. Dzięki możliwości rozwijania prętów na określoną długość możemy rozbudować balkon o kilka dodatkowych centymetrów... bezpośrednio w powietrzu. Po wysuszeniu ubrań możemy w łatwy sposób zdemontować ją i kilka chwil przywrócić balkonowi pierwotny wygląd.

Taka suszarka wygląda też niezwykle estetycznie, w przeciwieństwie do prania rozwieszonego bezpośrednio na barierkach balkonowych. Możemy nabyć ją w sklepie https://www.leifheitsklep.pl/.

Czy pranie rozwieszone na balkonie jest źle odbierane przez sąsiadów?

Jak wiadomo – wszystko zależy od samych sąsiadów. Widok prania na balkonie mógł być gorszący w ubiegłym wieku, obecnie natomiast jest czymś całkiem normalnym, szczególnie w blokowiskach zamieszkałych przez całe rodziny.

Z reguły nie chcemy jednak, żeby oglądano naszą bieliznę. Na suszarce zwykłej lub naściennej, wysuwanej bezpośrednio z barierki balkonu, wystarczy powiesić na przednich prętach ręczniki i dłuższą odzież, a intymne elementy garderoby ukryć na prętach tylnych. Dzięki temu będziemy mogli suszyć naszą bieliznę bez obaw i wstydu. Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest suszenie bielizny bezpośrednio w domu, np. na grzejniku lub w łazience, a reszty ubrań – na balkonie.