Internetowy poradnik

Strona główna > Nieruchomości > Jak promować nieruchomość na sprzedaż

Jak promować nieruchomość na sprzedaż

Piątek 26 kwietnia 2013, przez helpdesk

W sytuacji obecnej, kiedy jeszcze wszyscy odczuwamy skutki kryzysu, sprzedaż mieszkania nie należy do zadań łatwych. Na rynku jest wiele ofert, podobnych do naszej. W jaki sposób należy postępować aby sprzedać nasz dom w korzystnej cenie?

No właśnie. Kiedy jesteśmy w takiej sytuacji próbujemy poradzić się znajomych, którzy przechodzili sprzedaż swojej nieruchomości. Wizja sprzedawania kilka lat nie jest oczekiwana zwłaszcza wtedy kiedy z różnych powodów szybko potrzebujemy gotówki.

Z drugiej strony pośpiech działa niekorzystnie, bo wtedy jesteśmy skłonni sprzedać nieruchomość w dużo niższej cenie niż początkowo zakładaliśmy. Przy planowaniu sprzedaży warto się zastanowić czy nie dać sobie nawet 24 miesięcy i sprzedać nieruchomość w naszej cenie.

Co zrobić kiedy, nieruchomość oddalona jest o wiele kilometrów od naszych codziennych miejsc. Czy zatrudnienie pośrednika jest konieczne?
W takiej sytuacji warto dobrze zaprezentować dom czy mieszkanie wykonując szczegółową sesje fotograficzną lub nawet zlecając wykonanie wirtualnej wycieczki specjaliście w tej dziedzinie. Oszczędzimy w ten sposób swój czas jak i potencjalnych zainteresowanych, będziemy spotykać się wyłącznie z osobami, które już wstępnie zapoznały się z naszą nieruchomością.