Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Jak pozyskać klienta i więcej zarobić.

Jak pozyskać klienta i więcej zarobić.

Poniedziałek 17 listopada 2014, przez Marek Konieczny

Dlaczego ludzie zakładają firmy, oferują usługi i towary? Odpowiedź jest prosta-aby zarobić. Sposoby na zarobek są różne, jednak każdy właściciel przedsiębiorstwa chce zarobić jak najwięcej. Aby to osiągnąć ważne jest aktywne pozyskiwanie klientów.

Podstawowym czynnikiem na zdobycie klienta jest reklama, która przyciąga ludzi i interesuje ich naszą ofertą. Jeśli zaś chodzi o ofertę ważne by była ona atrakcyjna np. co jakiś czas oferować różne promocje.

Zamiast czekać aż klient przyjdzie do nas warto wyjść do niego. Sposobem na to może być rozsyłanie naszej oferty do różnych firm. Aby konsumenci chętniej korzystali z naszych usług nasza firma powinna mieć dobry wizerunek i cieszyć się pozytywną opinią oraz oferować wysoką jakość usług i towarów.
Kiedy pozyskamy już klienta pojawia się pytanie: jak podnieść sprzedaż? Oto kilka sposobów:

  1. Oferowanie zestawów. Dla konsumenta łatwiej kupić cały zestaw niż szukać poszczególnych części. Np. zamiast kupować osobno bandaże, plastry lub opaski uciskowe można od razu kupić całą apteczkę.
  2. Dobra, fachowa i miła obsługa. Nikt na pewno nie wróci do sklepu, w którym obsłużył go gburowaty sprzedawca. Jeśli oferując nasze usługi będziemy mili dla klienta, dbali o jego potrzeby on chętniej u nas kupi, wróci w razie potrzeby i poleci innym.
  3. Dbałość o zaufanie, co wiąże się z dobrą jakością.
  4. Oferowanie gratisów. Klient chętniej kupi jakąś rzecz jeśli dostanie coś gratis, tak samo jest z usługami.

Tzw. networking biznesowy, który jest siecią trwałych kontaktów biznesowych, pomaga rozwijać firmę. Widać go poprzez wzajemną rekomendację swoich usług, dzieleniem się widzą, informacjami oraz pomocą między firmami.

Źródło: http://www.bnipolska.pl/jak-pozyskac-nowych-klientow/