Internetowy poradnik

Strona główna > Ciekawe Strony > Jak powstaje tektura falista?

Jak powstaje tektura falista?

Piątek 22 kwietnia 2016, przez mariuszc

Tekturę falistą uzyskuję się ze specjalistycznego sprasowania kilku-kilkunastu warstw papierowych. Ich ilość zależna jest od naszych indywidualnych preferencji, a także zapotrzebowania. Przeważnie stosuje się od dwóch do siedmiu warstw. Im większa ilość warstw, tym wyższa sztywność i trwałość materiałów.

Dla uzyskania tego rodzaju materiału opakowaniowego należy w sprawny i umiejętny sposób zespolić ze sobą warstwy papiernicze, inaczej uzyskany produkt będzie wadliwej konstrukcji. Określenie „tektura falista” odnosi się do środkowej, lekko pofalowanej masy papierniczej. Daje to efekt trwalszego arkusza, bardziej odpornego na uszkodzenia. Dzięki takiej tekturze możemy uzyskać produkty typu np. opakowania na pizzę charakteryzujące się bardzo wysoką jakością.

Z racji na wiele zalet tektury falistej producenci dokładnie przyjrzeli się temu materiałowi, przez co jego rozwój znacząco się rozwinął. Obecnie możemy wyszczególnić trzy podstawowe typy fal: B,C oraz E ( mikrofala ). Na znaczące zapotrzebowanie konsumentów i ich różne predyspozycje producenci postanowili również łączyć ze sobą różne typy fal przez co powstały fale tj. BC, BCA, AAC.

Dostęp do nowej technologii i nowoczesnych maszyn powoduje, że firmy produkcyjne są w stanie wytworzyć produkty o najwyższej jakości przy niedużym nakładzie finansowym. My zyskujemy tanie i trwałe produkty w tym przypadku produkty uzyskane z tektury falistej.

Opakowania z tektury falistej są ogólnodostępne, więc np. w internecie można szybko i bez problemu znaleźć ofertę.