Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Jak poszukać dobrego prawnika?

Jak poszukać dobrego prawnika?

Piątek 24 maja 2013, przez apgreff

Część spraw z zakresu prawa jesteśmy w stanie poprowadzić we własnym zakresie. Jednak z uwagi na niejasność przepisów, ich różną interpretację oraz brak dobrej znajomości procedur bardziej skomplikowane czynności powinniśmy zlecić profesjonalnej kancelarii.

Pomoc rzetelnych i przed wszystkim doświadczonych adwokatów sprawi, że nawet najtrudniejszy problem może zostać pomyślnie, a zwłaszcza sprawnie rozwiązany. Poszukiwania właściwej kancelarii należy zacząć od tych polecanych przez rodzinę czy znajomych. Pomocny może okazać się także Internet.

Moja strona jest tak skonstruowana, aby potencjalni klienci mogli zaznajomić się nie tylko z zatrudnionymi w kancelarii prawnikami, ale także dziedzinami prawa, jakimi się oni zajmują - mówi właściciel jednej z kancelarii. Zwykle internauci mogą również dzięki specjalnemu formularzowi zadać trapiące ich pytania oraz liczyć na fachową radę dotyczącą możliwych rozwiązań, przedsądowych mediacji, a ponadto orientacyjną wycenę prowadzenia sprawy.

Wybierając właściwą kancelarię warto jednak poszukać opinii innych klientów na niezależnych forach czy prywatnych blogach. Dzięki temu mamy szansę znaleźć miejsce, w którym pracuje znakomity zespół profesjonalistów, fachowo prowadzących sprawy między innymi z zakresu prawa cywilnego czy gospodarczego, a więc tych najczęściej przysparzających problemów większości z nas.

Dobrze poszukać kancelarii specjalizującej się równocześnie w sprawach z zakresu prawa pracy, administracyjnych, podatkowych, karnych, karno-skarbowych i karnych gospodarczych. Być może w przyszłości powrócimy do niej, powtórnie potrzebując fachowej pomocy. Takich miejsc w samej Wielkopolsce jest, co najmniej kilka. Z pewnością z rad niektórych kancelarii korzystali już nasi krewni lub znajomi.

Warto popytać ich o radę i zapoznać się z ich opiniami. Pamiętajmy, iż usługi prawnika często okazują się bardzo opłacalne, pozwalają bowiem uniknąć poważnych błędów i bardzo dużych strat. Warto skorzystać z nich zwłaszcza przy przy zawieraniu trudnych czy ryzykownych kontraktów oraz podpisywaniu umów związanych z nabyciem bądź sprzedażą nieruchomości albo przedmiotów o znacznej wartości.