Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Jak pobudzić swoją kreatywność

Jak pobudzić swoją kreatywność

Piątek 21 czerwca 2013, przez Dari

Praca i samo życie codzienne wymagają od nas wiele wysiłku, który częstokroć musi przebiegać w postaci wysoce kreatywnej. Niemniej jednak wcale nie tak łatwo jest tryskać nowymi ideami na każde zawołanie, ani też patrzeć na niezmieniające się rzeczy w taki sposób, aby ciągle widzieć coś innego i interesującego dla reszty obywateli. To ciężkie zadanie i wycieńczające, ale na wszystko są sposoby.

Kreatywność na dziwaka
Niejeden męski twórca zapewne znajdywał natchnienie, kiedy przywdziewał buty damskie na swoje rozedrgane z nerwów nogi. Czemu tak się dzieje? Możliwe, że kiedy wprowadzamy jawne zaburzenie do tego, co czujemy na co dzień, nasze myśli płyną nowym nurtem. Sławny amerykański reżyser Ed Wood zawsze pisał scenariusze do swoich filmów, kiedy nakładał na siebie damski sweter z angory, rajstopy i inne damskie artefakty. To pozwalało mu myśleć, a przede wszystkim czuć się swobodnie. Można powiedzieć, że nie inaczej postępują ludzie, którzy potrafią skupić się na książce dopiero, kiedy ubiorą się w tak zwane, domowe pielesze.

Przemeblowanie
Jeżeli wena zniknęła nam na długie miesiące, może czas najwyższy nastał na to, aby przemeblować mieszkanie. Nowy układ mebli, a przede wszystkim biurka i łóżka, może zaowocować zupełnie niespodziewanymi myślami i skojarzeniami. Warto zainwestować godzinę na to, aby poczuć się świeżo w starym miejscu.
Czas na spacer
Świeże powietrze dodaje nam myśli i to jest pewne od wieków. Dlatego jeżeli naprawdę nie możemy wykrzesać z siebie niczego pozytywnego w pracy, czy w domu, trzeba wyjść na spacer, lecz obraź należy zupełnie inną drogę, niż tę codzienną, aby naszym oczom ukazało się spostrzeżenie, którego wcześniej nie potrafilibyśmy sami sobie zapewnić.
Zmiana koncepcji
Jeżeli w jakimś projekcie zatrzymaliśmy się dokumentnie i nie jesteśmy w stanie ruszyć w którąkolwiek stronę, pozostaje nam tylko zmienienie całej koncepcji. Aby to zrobić, trzeba pomyśleć nad ideą tak, jakby mógł pomyśleć człowiek zupełnie odmienny od nas. Albo podejdźmy do tematu tak, jak byśmy zawsze chcieli, lecz baliśmy się to wykonać. Jeżeli jesteśmy mniej uwikłani w życie, możemy całkowicie zmienić dziedzinę, w której pragniemy się rozwijać. Van Gogh zaczął malować w okolicach trzydziestki, nie wiadomo kiedy na nas przyjdzie pora.
Czas dla znajomych
Nie da się zakłamać faktu, że rozmowy ze znajomymi lub nieznajomymi też potrafią rozgrzać nasz mózg. Jeśli wszystkie inne metody zawiodły, trzeba wyjść na spotkanie swoich przyjaciół i wspólnie poszukać rozwiązania. Kto wie, może banalna rozmowa o pogodzie sprawi, że spojrzymy na rzeczywistość w nowym świetle?