Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Jak oświetlić salę weselną

Jak oświetlić salę weselną

Poniedziałek 9 kwietnia 2018, przez admin

Wesele to wyjątkowa okazja w życiu każdej Panny Młodej i Pana Młodego, dlatego zasługuje na wyjątkowe uczczenie.

Nic nie pomaga w tym tak bardzo, jak odpowiednio udekorowana sala weselna. Tutaj liczy się odpowiedni nastrój, pozwalający z jednej strony na ciekawe rozmowy przy suto zastawionym stole, a z drugiej na szaloną zabawę do białego rana.

Głównym elementem dekoracji sali weselnej jest światło. Gra ono najważniejszą rolę w tworzeniu przyjemnego wnętrza, wpływającego na nastrój gości weselnych w taki sposób, by chcieli oni spędzić na sali jak najwięcej czasu. Dekoracja światłem może mieć różny charakter, od bardzo subtelnego, ledwie podkreślającego poszczególne części sali i jej atuty, aż po grające główną role w przedstawieniu.

Najbardziej uniwersalne oświetlenie na wesele to taśmy LED, pozwalające stworzyć nastrojowe wnętrze, a dodatkowo sterować oświetleniem w trakcie trwania wesela. Dzięki temu światło, niczym wodzirej, kieruje tempem imprezy i naprowadza gości na odpowiednie tory. Najpierw łagodne i stonowane zaprasza do poczęstunku, później wyraziste i energiczne zachęca do wspólnych tańców.

Z kolei niezwykle efektownym pomysłem są żyrandole światłowodne, które zapewniają niezwykłe doznania wzrokowe, gdy tworzone przez nie ekstrawaganckie formy świetlne mienią się różnymi barwami tęczy. Równie efektowne jest oświetlenie punktowe, skupiające się na konkretnych formach, na przykład podświetlane fotele, krzesła czy stoły. Dzięki temu sala weselna nabierze trójwymiarowości, a dodatkowo pomorze gościom orientować się w przestrzeni, gdy za oknami zapadnie zmrok.

Planując oświetlenie i aranżację sali weselnej warto wziąć też pod uwagę dekoracje świetlne, dodające sali charakteru i podkreślające wagę wydarzenia. Przykładem są tu podświetlane litery tworzące napis "love", wielobarwne kurtyny świetlne pomagające oddzielić lub ukryć pewne części sali lub gwiezdne niebo - sufit usiany miriadami światełek imitujących lśniące na niebie gwiazdy.

Każda z tych propozycji oświetlenia sali weselnej jest na swój sposób wyjątkowa i może stanowić główny element dekoracji sali, decydować o jej kolorze, ale także o tym, jak dobrze bawią się goście. Jego odpowiednie dopasowanie na pewno spowoduje, że wszyscy uczestnicy wesela będą je z rozrzewnieniem i zachwytem wspominać.