Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Jak odchudzać się zdrowo i bezpiecznie?

Jak odchudzać się zdrowo i bezpiecznie?

Poniedziałek 14 marca 2016, przez alfred.p

Każdego roku coraz więcej kobiet decyduje się przejść na zdrowy tryb życia. Postanawiają sobie, że zaczną żywić się wyłącznie naturalnymi produktami oraz utrzymają swoją idealną wagę. Jednak tylko nieliczne dotrwają do końca diety. Jeśli jesteś na to gotowa, poznaj bezpieczne i zdrowe metody na szybki sposób zrzucenia zbędnej wagi.

Na samym początku zastanów się jaki efekt chciałabyś osiągnąć. Stwórz swój własny dziennik, w którym będziesz zapisywać postępy raz w tygodniu. Pamiętaj, aby nie stawiać sobie zbyt wysokich celów, ponieważ lepiej zostać zaskoczoną niż rozczarowaną. Kolejnym krokiem powinno być przygotowanie listy zakupów. Co powinno się na niej znaleźć? Owoce, warzywa, ryby, nabiał, drób, ryż czy zielona herbata. Jeśli zależy Ci na szybkim zrzuceniu kilogramów skontaktuj się z dietetykiem, który stworzy specjalnie dla Ciebie pożywną dietę. Jeśli już będziesz w sklepie i sięgniesz ręką po jakiś produkt – przeczytaj jego skład. Zwróć uwagę na kalorie, ilość tłuszczu oraz sztucznych składników.

Ważne jest, abyś zrezygnowała ze słodyczy oraz alkoholu. Pamiętaj, że w dniu, w którym rozpoczęłaś dietę, właśnie te produkty stały się Twoimi największymi wrogami. A dlaczego? Po spożyciu alkoholu nasz apetyt natychmiast wzrasta, natomiast słodycze, jak sama wiesz, są niezwykle kaloryczne.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który musi znaleźć się w Twojej diecie jest woda. Doskonale oczyszcza nasz organizm z toksyn. Jeśli napijesz się wody trzydzieści minut przed posiłkiem nasz żołądek będzie pełny, w skutek czego – zjemy o wiele mniej.

Ostatnim produktem jaki dobrze jest dołożyć do naszej listy jest keton malinowy. Ten naturalny enzym roślinny znajdujący się w malinach bardzo skutecznie obniża apetyt, co jest niezwykle pomocny w odchudzaniu, no i oczywiście najważniejsze jest to, że nie jest to żaden produkt chemiczny, a w pełni naturalny suplement diety.

Pamiętaj, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Czy wiesz, że gdy odpuszczasz sobie poranny posiłek sprawiasz, że tyjesz? Staraj się zjadać je w ciągu godziny po przebudzeniu, ponieważ przyspieszysz metabolizm nawet o trzydzieści procent!