Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Jak dobrze wybrać firmę filmującą wesele?

Jak dobrze wybrać firmę filmującą wesele?

Piątek 5 lipca 2013, przez gistlee

Dobrze nakręcony film weselny gwarantuje, że wszystkie emocje i wspomnienia związane z tym wydarzeniem będą zapamiętane na długie lata. Ponieważ jakość wideo zależy w dużej mierze od umiejętności osób zajmujących się jego kręceniem i obróbką, warto poświęcić większą chwilę czasu na wybór zaufanych, profesjonalnych kamerzystów, co pozwoli ostatecznie uniknąć przykrości związanych ze złej jakości filmem.

Profesjonalne wideofilmowanie wiąże się wieloma aspektami, zaczynając od profesjonalnego, wysokiej jakości sprzętu, przez odpowiedni dobór oświetlenia i rozmieszczenia kamer, kończąc na doświadczeniu ekipy filmującej. Wszystkie te czynniki są równie ważne i należy pamiętać aby sprawdzić je wszystkie podczas doboru odpowiedniej ekipy filmującej. Poza filmowaniem ważna jest również fotografia, gdyż wiele osób słusznie uważa, że bez zdjęć upamiętniających to wydarzenie całość materiału była by nie kompletna.
Na szczęście w dobie Internetu bardzo łatwo jest sprawdzić umiejętności filmowania czy fotografii zatrudnianych osób, dzięki dobremu dostępowi do ich portfolio na stornach internetowych lub portalach społecznościowych. Dzięki możliwości sprawdzenia poprzednich prac kamerzystów i fotografów, mamy pewność, że wynajmiemy osoby o odpowiednim dla nas stylu i umiejętnościach.
Kolejną rzeczą o jaką warto zapytać wynajmowanych specjalistów jest sprzęt na jakim pracują. Zapytajmy kamerzystę jakiej kamery używa, dlaczego właśnie takiej i jakie są jej zalety. Po odpowiedzi na zadane pytania bardzo szybko można wywnioskować, czy osoba ta zna się na rzeczy, a jednocześnie łatwo dowiemy się czy używany przez nich sprzęt spełni nasze wymagania. Oczywiście takie same zasady sprawdzą się w przypadku fotografa.
Jak wiadomo, nawet najlepsi specjaliści nie nakręcą dobrego filmu i nie zrobią dobrej jakości zdjęć bez odpowiedniego przygotowania ze strony organizatorów wesela. Bardzo ważnym jest zadbanie o odpowiedni wystrój Sali weselnej czy kościoła. Na rynku rozwija się wiele firm oferujących różnego rodzaju dekoracje, a bardzo często zdarza się, że oferta taka zawarta jest usługach firm filmujących - przykładem takiej firmy jest np. wideofilmowanie Białystok. Warto w tym przypadku przemyśleć taką propozycję, gdyż zazwyczaj wybór taki przynosi nam duże oszczędności czasu przy dekorowaniu pomieszczeń, jak i pieniędzy, gdyż wykupując taką ofertę często dostajemy zniżkę lojalnościową.
Wiele młodych par postanawia często poprosić znajomego o nagrywanie filmu z wesela, czy robienia zdjęć czego jednak ostatecznie żałują. Zazwyczaj jakość takiego materiału jest niska, dlatego też warto zainwestować o obstawę profesjonalnej firmy, dzięki czemu będziemy pewni, że za kilkanaście lat będziemy mogli z uśmiechem na twarzy obejrzeć zdjęcia i wideo z uroczystości w jakości pozwalającej na zauważenie wszystkich szczegółów i ważnych momentów.


like na facebooku konto: Aneta Sobolewska