Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Jak dbać o włosy zimą?

Jak dbać o włosy zimą?

Niedziela 29 grudnia 2013, przez Justyna

Zimą włosy są bardzo suche i łamliwe. Wszystko przez niskie temperatury oraz mróz. Trzeba więc wyjątkowo je pielęgnować, by wyglądały naprawdę pięknie i zdrowo.

Zimą włosom szkodzą dwie rzeczy. Pierwsza to zmiana temperatury, druga to nakrycia głowy. Minusowe temperatury sprawiają, że włosy stają się zmęczone i bardziej łamliwe, noszenie czapek z kolei przyśpiesza ich przetłuszczanie się.

Pielęgnacja włosów

Zimą włosy stają się suche. Trudno je uczesać, ponieważ plączą się i łamią. Żeby więc ładnie wyglądały trzeba stosować różne odżywki oraz olejki pielęgnujące. Przydadzą się również preparaty wzmacniające, dzięki którym włosy nie będą takie słabe.

Najlepsze są odżywki stworzone na bazie naturalnych składników, jak np. odżywka do włosów z imbirem i trawą cytrynową, która wzmacnia włosy, a także zapobiega ich wypadaniu. Rewelacyjny jest również olejek do włosów osłabionych, który w swoim składzie zawiera wyciąg z ziół indyjskich, mających właściwości regenerujące. Oba te preparaty można kupić w sklepie Magiczne Indie.

Odżywkę do włosów można również przyrządzić samodzielnie w domu. Potrzebny jest do tego olejek rycynowy i nafta kosmetyczna. Oba te składniki można kupić w aptece. Wystarczy zmieszać ze sobą ok. 3 łyżki oleju oraz 3 łyżki nafty i powstałą mieszankę nałożyć na włosy, na co najmniej pół godziny. Potem należy umyć włosy, a do ostatniego płukania użyć wody z sokiem z cytryny. Taka odżywka doskonale regeneruje zniszczone włosy.

Ochrona włosów

Żeby włosy wyglądały jeszcze piękniej zimą, należy je chronić przed chłodem. Niektóre osoby nie noszą zimą czapki, ponieważ wówczas włosy o wiele szybciej się przetłuszczają. Jest to prawda, ale nienoszenie czapki może mieć o wiele gorsze konsekwencje. Odmrożenie skóry głowy może spowodować zniszczenie mieszków włosowy, a tym samym doprowadzić do ich wypadania.

Zimą włosy są bardzo wysuszone, żeby więc ich dodatkowo nie przesuszać, należy jak najmniej używać suszarki, prostownicy oraz lokówki. Jeżeli już musimy z nich skorzystać, to przed stylizacją należy nałożyć na włosy specjalną odżywkę, która ochroni je przed gorącym powietrzem.