Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Jad węża skuteczny na zmarszczki

Jad węża skuteczny na zmarszczki

Czwartek 28 lipca 2016, przez Marek Konieczny

Pomimo szybkiego rozwoju medycyny, w tym farmakologii, i wynajdowania coraz skuteczniejszych leków, medycyna naturalna ma się dobrze. Co więcej, w ostatnich latach obserwujemy coraz większą modę na leki pochodzenia naturalnego. Cenione są głównie za skład złożony z naturalnych, występujących w środowisku składników, neutralność dla organizmu, a często też za skuteczniejsze działanie niż w przypadku leków syntetycznych. O powodzeniu medykamentów naturalnych decyduje też często ich większa dostępność oraz zazwyczaj niższa cena.

Branżą, która wiele czerpie z osiągnięć medycyny naturalnej jest branża kosmetyczna. Naturalne kosmetyki cenione są za te same cechy i właściwości, co leki. Produkty pochodzenia naturalnego używane są już od wieków, a nowoczesne technologie pozwalają na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie występujących w naturze substancji.

Specyfikiem, który od wieków był intrygujący dla ludzkości, jest jad węża. O jego właściwościach negatywnych wiemy sporo. Są jednak gatunki tych zwierząt, których jad ma pozytywne właściwości, jeśli jest zastosowany w odpowiednich dawkach. Branża kosmetyczna wykorzystuje jad w swoich produktach, rozmaitego przeznaczenia. Jednym gatunków węża, którego jad zwiera dobroczynne substancje jest występujący w Malezji wąż Temple Viper. Jeden ze związków chemicznych występujących w jadzie tego węża używany jest do produkcji kosmetyku. Mowa tu o serum z jadem węża, które ma właściwości zbliżone do botoksu. Specyfik ten wygładza skórę i ma tę przewagę nad botoksem, że działa natychmiast po zaaplikowaniu. Zabiegi z użyciem tego serum wykonuje się głównie w gabinetach kosmetycznych. Zdobyły one sobie popularność wśród kobiet, głównie dzięki temu, że bezinwazyjne, ponadto dotychczasowe badania nie wykazały skutków ubocznych stosowania tego specyfiku. W przypadku botoksu klienci obawiają się właśnie ewentualnych negatywnych skutków w przyszłości, stąd przenoszą preferencje w kierunku naturalnej alternatywy.

Zabiegi, do których wykorzystywana jest maseczka z jadu węża wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Aplikuje się je głównie na skórę twarzy, ale też na dekolt i szyję. Choć z jej rewelacyjnych właściwości korzystają głównie panie, to zdarza się, że decydują się na nią mężczyźni. Skuteczność w redukcji zmarszczek dochodzi nawet do 80 procent, szczególnie dotyczy to tzw. kurzych łapek i zmarszczek czoła. Stosowana jest też jako krem pod oczy, wygładzający skórę w tej części twarzy.
Kosmetyk z wyciągiem z jadu węża występuje też na rynku jako krem z wyciągiem z jadu żmii. Niektóre jego rodzaje można zakupić w sklepach, głównie internetowych, i aplikować samemu. Należy jednak zachować ostrożność i stosować się ściśle do instrukcji użycia.

Kremy z wykorzystaniem jadu węża staja się coraz popularniejsze, a ich popularność na pewno będzie rosła systematycznie. Naturalne pochodzenie kosmetyku wpływa pozytywnie na zaufanie klientów. Szczególnie tych, którzy mieli do czynienia z negatywnymi skutkami stosowania botoksu i innych syntetycznych specyfików.

Więcej na: visplantis.pl