Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Inwestuj w szkolenia

Inwestuj w szkolenia

Piątek 27 września 2013, przez admin

Szkolenia to najlepsza inwestycja w człowieka - zdobyte podczas nauki umiejętności z pewnością zaprocentują w przyszłości, warto więc jak najszybciej gromadzić ten kapitał.

W lipcu zanotowano największą od 10 lat liczbę bankructw wśród polskich przedsiębiorstw. To dowód, że w Polsce pracę można stracić w każdej chwili, a znaleźć nową jest bardzo ciężko. To zresztą problem nie tylko naszego kraju, ale i praktycznie całego świata. Na szczęście wszędzie można bronić się przed kryzysem tą samą bronią, czyli inwestycją we własne umiejętności. Podnoszenie własnych kwalifikacji i zdobywanie dodatkowych umiejętności to ważny element kariery zawodowej. Nawet w czasach kryzysu znajdzie się miejsce dla specjalistów w danej branży, co więcej, to od nich będzie oczekiwać się skutecznych rozwiązań na wyjście z nieciekawej sytuacji finansowej.

Trudno sobie bowiem wyobrazić, żeby profesjonalny handlowiec z certyfikatami, popartymi referencjami, kontaktami biznesowymi nie znalazł pracy. Na tak wysoką pozycję trzeba jednak solidnie zapracować - lepiej zabrać się do pracy jak najszybciej, by nie oglądać pleców bardziej energicznych konkurentów. Dla rekruterów z prężnie działających firm wybór kandydata do zespołu musi być przemyślany i poparty konkretnymi przesłankami. Najbardziej liczą się dla nich umiejętności, kwalifikacje i doświadczenie wyniesione z poprzednich miejsc pracy. W grupie kilkunastu (w najlepszym razie) kandydatów naprawdę trzeba się wyróżnić na tle innych osób. Konkretne certyfikaty, odbyte kursy mogą przeważyć szalę, bo potwierdzają wiedzę w danej dziedzinie.

Smutna statystyka firm, które zbankrutowały w 2013 roku, szczególnie uderzyła w branżę budowlaną. Wśród 98 firm, aż 33 to firmy z tego sektora gospodarki, w którym zatrudnienie jest obarczone wyjątkowo wysokim ryzykiem. W kolejce do zwolnienia pierwsze są zazwyczaj osoby bez kwalifikacji zawodowych, warto więc zainwestować w szkolenia budowlane. W ten sposób można zdobyć przydatne uprawnienia, a w razie konieczności znaleźć również pracę w innym kraju. Specjaliści z różnych dziedzin branży budowlanej zawsze będą potrzebni, a do tego mogą liczyć na wysokie zarobki. Warto więc zainwestować w kurs, który otworzy nam nowe możliwości, np. dla spawaczy, murarzy, tynkarzy, operatorów koparko-ładowarek czy monterów ścian działowych i sufitów podwieszanych. Szkolenia nie są wcale tanie, jednak ze względu na dużą ilość godzin w kompletny sposób przygotowują do wykonywania przyszłych zadań. Przykładowo kurs dla murarza trwa 140 godzin, a jego koszt wynosi około 1500 tysiąca. Można też połączyć kurs dla glazurnika i tynkarza, wtedy zapłacimy trochę więcej (około 3000), ale za to zwiększy się zakres naszych możliwości.

Niezależnie od wyuczonego zawodu, warto doszkalać się na kursach i szkoleniach. Ciekawe oferty szkoleń znajdą również logistycy, graficy komputerowi, menedżerowie czy prawnicy. Stosowną wiedzę można co prawda zdobyć podczas studiów, ale nie zawsze jest to tak specjalistyczna wiedza, jak w przypadku szkoleń.

Nie za wszystkie szkolenia trzeba płacić – wiele szkoleń dofinansowanych może przez pracodawcę, różne fundację czy instytucję. Warto orientować się w najnowszych ofertach kursów i szkoleń, bowiem często pojawiają się w nich szkolenia darmowe.

Oferty szkoleń i kursów dostępne są w serwisie www.szkolenia24h.pl – jednym z największych serwisów szkoleniowych w Polsce - m. in. szkolenia EFS, szkolenia dla firm, kursy zawodowe. Polecamy!