Internetowy poradnik

Strona główna > Nieruchomości > Inwestowanie w mieszkanie

Inwestowanie w mieszkanie

Środa 31 sierpnia 2016, przez admin

Najem mieszkania może być całkiem ciekawym pomysłem na czerpanie zysków. Pośrednicy i eksperci mieszkaniowi radzą, że bardzo dobrym wyborem będzie kupno mieszkania na linii metra w polskiej stolicy. Najlepszymi dzielnicami do tego będą Bielany, Mokotów oraz Ursynów. Czy faktycznie można mieć z tego dobry zarobek?

Jeżeli inwestor pragnie kupić mieszkanie w Warszawie i je wynajmować, to zazwyczaj następuje dylemat odnośnie jego lokalizacji. Załóżmy jeszcze przykładowo, że taka osoba ma do dyspozycji od 250 do 300 tysięcy złotych na kupno lokalu. Na jakie oferty warto spojrzeć z takim budżetem, a których omijać szerokim łukiem? Niżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych dzielnic, w jakich poszukiwane są mieszkania.

 Aktualnie dosyć duży popyt w stolicy mają Bielany. Mieszkania Bielany posiadają w bardzo różnych konfiguracjach, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Dotyczy to zwłaszcza rynku wtórnego, chociaż nowych mieszkań również nie brakuje. Jest to również dzielnica dobrze usytuowana względem dostępu do innych części miasta. To bardzo ważny czynnik, jakim powinniśmy się kierować podczas rozpatrywania ofert. Dodatkowym atutem będzie miejsce parkingowe dla lokatorów. Niemniej jednak, słowem klucz jest „lokalizacja”.

 Innymi popularnymi dzielnicami są również Mokotów i Ursynów, a to za sprawą wielu szkół oraz uczelni, jakie są zlokalizowane na tych terenach. Dojazd do centrum również jest całkiem dobry, jednakże odstraszać może nieco harmider panujący w tych rejonach Warszawy. Podobne zainteresowanie panuje również w okolicy Lasu Kabackiego, a to za sprawą bliskości przyrody.

 Jak widać, największy popyt mają te lokale, które są położone przy linii metra, gdyż czynnik komunikacyjny jest w dzisiejszych czasach bardzo ważny. Jeszcze raz trzeba powiedzieć o tym, jak bardzo ważna jest lokalizacja mieszkania, o której trzeba pamiętać podczas inwestycji. Zły zakup może tak naprawdę nigdy nam się nie zwrócić lub będzie to trwało bardzo długi czas. Dobry wybór sprawi, że ludzie będą sami konkurować, aby móc wynająć nasze mieszkanie.