Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Informacje o suplementach diety

Informacje o suplementach diety

Środa 16 października 2013, przez alfred.p

Suplement diety jest środkiem spożywczym, który ma za zadanie uzupełnić brakujące witamy oraz składniki mineralne w organizmie. Występuje w różnej postaci m.in w tabletkach. Jego zawartość zależy od tego dla kogo i w jakim celu ma być on przeznaczony.
Najczęściej zawierają one naturalne składniki i mają unikatową recepturę. Wiele z nich posiada certyfikaty, które przyciągają uwagę przyszłych konsumentów np. dobrych praktyk produkcyjnych - GMP. Wiele z nich jest też zatwierdzonych przez jednostki zajmujące się bezpieczeństwem żywieniowo-farmaceutycznym np. EFSA.

W zależności od potrzeb mogą być stosowane praktycznie przez wszystkich – sportowców, osoby odchudzające się, chorych na cukrzycę, seniorów itp. Osoby, które marzą o szczupłej sylwetce często pragną szybkich rezultatów. Myślą, że suplementy diety to najkrótsza droga do osiągnięcia sukcesu. Kupują powszechnie dostępne w internecie produkty, które niestety mogą być niebezpieczne dla ich zdrowia np. jaja tasiemców.
Sportowcy podczas wzmożonego wysiłku tracą dużą ilość wody oraz sole mineralne. Po treningu muszą nawodnić organizm i dodatkowo uzupełnić brakujące składniki odżywcze. Dlatego też sięgają po środki dostarczające witamin ale również i takie, które wspomagają wzrost tkanki mięśniowej. Zapewniają one wymarzoną figurę oraz zapobiegają dolegliwościom tj. skurcze mięśni i dzięki nim możliwa jest również poprawa płodności.
Co do skuteczności suplementów lepiej zachować dystans. Nie należy traktować ich jako magiczny środek na piękną sylwetkę, zdrowie i urodę. Praca nad samym sobą - regularne ćwiczenia, zdrowy tryb życia i właściwa dieta pozwolą nam osiągnąć wymarzone efekty.