Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Imprezy masowe

Imprezy masowe

Piątek 1 lipca 2016, przez Marek Konieczny

W wielkich miastach, ale również małych miasteczkach czasem organizowane, są tak zwane imprezy masowe. Mogą to być imprezy rozrywkowe, sportowe, artystyczne. Zazwyczaj odbywają się one na stadionach, w halach lub w innych budynkach, które spełniają określone przepisy i wymogi. Organizacja imprez masowych, to nie lada wyzwanie, gdyż trzeba spełnić wiele nakazów oraz zadbać o bardzo wiele szczegółów. Takie imprezy rozróżnia się na podstawie ilości osób, które mają się na nich znaleźć oraz stopniu zagrożenia bezpieczeństwa związanego z ich charakterem. Na stronie sprzeteventowy.pl możemy zaznajomić się z przepisami i wskazówkami, co do organizacji takiej imprezy.

Obowiązki, które nakładane, są na organizatora imprezy masowej określa ustawa o bezpieczeństwie takich imprez. Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie oznakowanie. Chodzi tu o oznaczenie miejsca imprezy, czy też wyjść ewakuacyjnych. Powstanie regulaminu i planu takiej imprezy, to również nieodłączny element, którego nie może zabraknąć. Należy sporządzić takie dokumenty, a później wybrać osobę, która będzie odpowiadała za to, by wszystko przebiegało zgodnie z planem.

Bezpieczeństwo na imprezach masowych, to priorytet podczas całej organizacji. Istnieje wiele wytycznych i przepisów, które mówią, o co należy zadbać. Niezwykle istotna, a także niezbędna, jest obecność służ porządkowych. Organizator może sam wybrać firmę ochroniarską, jednak musi pamiętać o przepisach, które wskazują ile musi zatrudnić pracowników. Koniecznością, jest przedstawienie planu zabezpieczenia fizycznego imprezy. Dodatkowo należy pamiętać o zakupie sprzętu, który pomoże zachować bezpieczeństwo na imprezie. Można też postawić na wynajem barierek. Jest, to sprzęt, którego nie może zabraknąć. Stanowi, to infrastrukturę zabezpieczającą. Istnieje wiele rodzajów barierek, jak na przykład:
• barierki lekkie
• barierki ciężkie
• barierki wysokie

Przede wszystkim pomagają one utrzymać porządek na imprezie, a każdy rodzaj może spełniać dodatkowe funkcje. Są wytrzymałe i sprawdzają się w przypadku rożnych imprez. Dzięki nim można wygrodzić strefy, lub ustalić kierunek przechodzenia ludzi. Jest, to zapewnienie bezpiecznej imprezy, oczywiście jeżeli kierują wszystkim uprawnione, doświadczone osoby.