Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Implanty zębowe – wskazania i przeciwwskazania

Implanty zębowe – wskazania i przeciwwskazania

Piątek 18 października 2013, przez sqnbn

Usługi dentystyczne umownie można podzielić na dwa główne rodzaje. Pierwszy dotyczy leczenia - także w nagłych wypadkach. Drugi zaś, związany jest z naszym wyglądem. Zarówno jeden, jak i drugi typ usług dentystycznych wiąże się z określonymi wskazaniami, jak i przeciwwskazaniami.

Jedynym wskazaniem do leczenia zębów, jest oczywiście nasze zdrowie. Większe przeciwwskazania nie istnieją. W przypadku zaś usług polegających na przywróceniu estetycznego wyglądu naszemu uzębieniu lista wskazań, jak i przeciwwskazań jest dość długa. Należy przy tym podkreślić, że wiele zależy tu od rozmiaru czy też typu uszkodzeń zębów. Uszkodzenia te dzielą się na dwa rodzaje.
Pierwszy z nich to przebarwienia. Najczęściej wynikają one ze spożywania nadmiernej ilości kawy czy herbaty.

Także nikotyna zmienia kolor naszych zębów. W tym przypadku nie istnieją raczej żadne przeciwwskazania. Każdy bowiem może sięgnąć po rozwiązania mające na celu wybielenie zębów – pod warunkiem, że są uprzednio wleczone. Drugi rodzaj uszkodzeń szpecących nasze uzębienie to ubytki. Specjalista jako rozwiązanie może nam zasugerować implanty Wrocław. Metoda ta chociaż bezbolesna i coraz powszechniejsza, nie u każdego może być zastosowana. Wskazaniami do wykonania zabiegu uzupełnienia uzębienia przy pomocy implantów, są przede wszystkim względy estetyczne. Ale nie tylko. Otóż takie implanty mogą też mieć bardziej „praktyczne” zastosowanie. Ułatwiają one znacznie codzienne funkcjonowanie. Na czym zaś polegają przeciwwskazania do zastosowania tej metody?

W zdecydowanej większości muszą z niej zrezygnować osoby z ograniczonymi możliwościami finansowymi. Implanty zębowe są bowiem dość drogą inwestycją. Na liście przeciwwskazań znajdują się również względy zdrowotne - osoby cierpiące na osteoporozę, choroby nowotworowe czy też mające problemy z krzepliwością krwi – muszą niestety zrezygnować z tego typu udogodnienia.
Podsumowując implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie, ale nie dla każdego. Tym, którym zdrowie lub finanse nie pozwalają na jego zastosowanie, muszą wystarczyć protezy zębowe.