Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Idealny odcień blondu dla Ciebie

Idealny odcień blondu dla Ciebie

Poniedziałek 16 lutego 2015, przez admin

Wiele stereotypów mówi o tym, że faceci zdecydowanie wolą blondynki. Czy jest to prawda? Tego nie wiemy, jednak dużo przedstawicielek płci pięknej wybiera farby właśnie w odcieniach blondu. Według statystyk jest to najpopularniejszy kolor wybierany przez Polki. Zanim jednak zdecydujemy się na zafarbowanie swoich włosów, warto zastanowić się czy ten kolor pasuje do naszej urody, a jeśli tak to jaki odcień sprawdzi się najlepiej? Jak się okazuje odcieni blondu jest naprawdę dużo!

Jak się połapać w oznaczeniach, które znajdziemy na opakowaniu farb? My skorzystaliśmy z artykułu pt. odcienie blondu (kliknij jeśli chcesz zobaczyć całość) na portalu DailyStyle.pl. Pod spodem zamieszczamy oznaczenia jakie przytaczają redaktorzy:

/0 – naturalny (inne: N, NB, NN, NI)
/1 – popielaty (inne: A)
/2 – opalizujący/perłowy, fioletowy (inne: P, V, 6, 8, 89)
/03 lub /13 lub /31 – beżowy (B, GB)
/3 – złoty (inne: G, H)
/4 – miedziany (inne: K, H)
/5 – mahoniowy
/6 – czerwień (R)
/7 – matowy

Jak widzimy odcienie blondu dzielimy na zimne, neutralne oraz ciepłe. Jeśli musimy ocenić i zdecydować, który wybieramy, w pierwszym kroku powinniśmy przeanalizować typ naszej urody i koloryt skóry. Tym samym do ciepłych karnacji pasują złociste odcienie blondu, natomiast w przypadku delikatnej opalenizny nie wybierajmy platynowych odcieni. Wtedy powinniśmy celować w słoneczne czy też bursztynowe palety.

W większości Polki są posiadaczkami typowej urody słowiańskiej, która charakteryzuje się bardzo jasną cerą i niebieskimi oczami. W takim przypadku świetnie wyglądać będą naturalne odcienie, ciemnego blondu. Hitem tego roku jest brond, który jest połączeniem brązu z blondem. Beżowe i piaskowe odcienie również pasują do słowiańskiej urody!

Kolejny typ urody to tak zwana porcelanowa lalka. Przedstawicielki posiadają najjaśnieszą karnację i błękitne, niebieskie oczy. W tym przypadku świetnie sprawdzą się zimne kolory. Perłowe, platynowe, opalizujące - te zgrają się perfekcyjnie z twoją jasną, bladą cerą.

Przed wybraniem farby, warto przeszukać internet w poszukiwaniu swojej inspiracji. Pamiętaj o swoim typie urody, ewentualnie zapytaj kogoś bliskiego by pomógł ci obiektywnie doradzić. O poradę możesz poprosić równiez swojego fryzjera czy stylistę. Weź kilka propozycji zdjęciowych i razem zastanowicie się, który blond pasuje do ciebie najbardziej!