Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Holandia czeka na Polaków

Holandia czeka na Polaków

Środa 22 maja 2013, przez pozycjaseo

Okres wakacyjny to czas wyjazdów zagranicznych. Polacy upodobali sobie Europę Zachodnią i bardzo często wyjeżdżają tam w celach zarobkowych. Pomimo tego, że w Polsce są zameldowani, to potrafią większość czasu spędzać w innym kraju - takim jak na przykład Holandia.

To właśnie tutaj Polacy znajdują swoje miejsce na ziemi, zaczynają pracę, wynajmują mieszkanie i starają się zarobić jak najwięcej pieniędzy. Legalna praca pozwala im później bez żadnych przeszkód rozliczyć się z fiskusem i uzyskać zwrot podatku Holandia. Można by rzec, że praca za granicą przynosi im same korzyści. Nic dziwnego, że tak chętnie opuszczają swoją ojczyznę i rozpoczynają nowe życie w innych krajach.

Holandia przeżywa w ostatnim czasie istny najazd Polaków. Nasi rodacy wybierają Holandię na miejsce swojego pobytu prawie tak samo często jak Niemcy czy Wielką Brytanię. Pracodawcy holenderscy są bardzo zadowoleni z tego, że mogą zatrudniać Polaków. Pomagają im nawet w uzyskaniu wszystkich dokumentów niezbędnych aby otrzymać w Polsce zwrot podatku Holandia. Świadczy to tylko o tym jak bardzo Holendrzy cenią naszych robotników i jak zależy im na tym by to właśnie Polacy podejmowali pracę w ich firmach.

Jak wynika z badań statystycznych, przeprowadzonych wśród grup imigracyjnych, Polacy stanowią drugą co do wielkości grupę imigracyjną w Holandii. Więcej od Polaków jest tylko Hindusów, którzy w Holandii zakładają własne działalności i później importują produkty z Indii sprzedając je pod szyldami holenderskich firm.

Warto więc pomyśleć o miejscu rozpoczynania pracy za granicą. Warto też dowiedzieć się co trzeba zrobić by uzyskać zwrot podatku Holandia. Pozwala to zwrócić większą uwagę na dokumenty i druki, jakie otrzymujemy w ciągu całego pobytu za granicą.