Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Gdzie oglądać Igrzyska w Rio?

Gdzie oglądać Igrzyska w Rio?

Poniedziałek 1 sierpnia 2016, przez admin

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczynają się 5 sierpnia. Transmisję z tej imprezy będzie można obejrzeć w telewizji i internecie. Zostanie uruchomiona także specjalna aplikacja umożliwiająca oglądanie zmagań w telefonach komórkowych.

Igrzyska w telewizji, ale tylko państwowej

Prawa do transmisji igrzysk olimpijskich drożeją z każdą kolejną edycją. Dla prywatnych koncernów medialnych jest to więc coraz mniej opłacalny interes. W Polsce żadna z prywatnych stacji nie zdecydowała się na zakup praw do tego wydarzenia. Transmisje na żywo z igrzysk w Rio de Janeiro 2016 będzie można śledzić jedynie w telewizji państwowej. Na trzech kanałach, w tym dwóch odkodowanych, będzie można obejrzeć łącznie ponad 700 godzin transmisji z rywalizacji olimpijskiej. Relacje na żywo będą trwały codziennie od godzin południowych do późnej nocy, ze względu na różnicę czasową pomiędzy Polską a Brazylią. Rano telewidzowie będą mogli obejrzeć powtórki najważniejszych wydarzeń z Rio.

Rio 2016 w internecie i w komórce

Telewizja państwowa skupi się na pokazywaniu występów reprezentantów Polski. Konkurencje z udziałem biało-czerwonych będą więc na pewno transmitowane na żywo w dwóch głównych kanałach. W tym samym czasie będą toczyły się jednak dziesiątki innych konkurencji. Te będzie można zobaczyć w internecie. Transmisja online zostanie udostępniona przez Telewizję Polską całkowicie za darmo. Za jej pośrednictwem kibice
obejrzą konkurencje, które nie zmieściły się w ramówce telewizyjnej oraz dodatkowe materiały i wywiady. Będzie można również skorzystać ze specjalnej aplikacji, która umożliwi streaming na telefony komórkowe.