Internetowy poradnik

Strona główna > Rodzina > Gdzie na przedstawienia dla dzieci?

Gdzie na przedstawienia dla dzieci?

Wtorek 30 maja 2017, przez admin

Teatr to także wspaniałe miejsce dla dzieci, wbrew temu, co uważają niektórzy rodzice. Może wydawać się, że teatr dla maluchów nie będzie zbyt interesującym miejscem, ale jest wprost przeciwnie – spektakle dla najmłodszych są doskonałą alternatywą dla kina, dlatego warto także wziąć je pod uwagę przy planowaniu wspólnych rodzinnych wyjść. Gdzie możemy wybrać się na przedstawienia dla dzieci?

Dziecięce teatry cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „przedstawienia dla dzieci Warszawa”, od razu możemy zauważyć, że w tym mieście czeka na nas wiele świetnych propozycji. Oczywiście, sztuki grane są też w innych miastach w Polsce, także w tych mniejszych, dlatego do teatru wcale nie musimy wybierać się jak w daleką podróż.

Teatr już dla roczniaka

Wielu rodziców, którzy myślą, aby wybrać się z dzieckiem do teatru, zadaje sobie pytanie – jaki wiek będzie do tego odpowiedni? Pięć, a może siedem lat? Oczywiście, każdy wiek jest dobry, ale do teatru możemy iść nawet z rocznym dzieckiem! Wtedy wybierzmy teatr przeznaczony specjalnie dla takich najmłodszych widzów. Widownia nie jest wtedy całkowicie zaciemniana, pomiędzy nią a sceną nie ma wyraźnego rozgraniczenia, a dzieci mogą wygodnie siedzieć na miękkiej podłodze.

Także spektakle dla najmłodszych tworzone są specjalnie z myślą o nich – nie mają złożonej fabuły, ale bazują raczej na percepcji – wykorzystują różnorodne kolory, dźwięki, ruch, aby przyciągnąć uwagę maluszka i wspierać jego wszechstronny rozwój.

Przedstawienia dla starszych dzieci

Gdy jednak chcemy wybrać się do teatru ze starszym już maluchem, w takim przypadku możemy postawić zarówno na klasykę, jak i na nowsze propozycje teatralne. Wobec tego teatr może być wspaniałym sposobem na zaprezentowanie dziecku różnorodnych baśni, które dotychczas znane były tylko z książek. Repertuar jest tak duży, że każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego.

Jeśli także zainteresowały cię przedstawienia dla dzieci Warszawa to największy wybór. Sprawdź repertuar już teraz on-line i zamów bilety przez internet!