Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Gdzie kupić basen do ogrodu?

Gdzie kupić basen do ogrodu?

Wtorek 7 maja 2013, przez sajmon

W miesiącach letnich wysokie temperatury wszystkim dają się we znaki. Dlatego każdy z nas szuka sposobów, dzięki którym będzie mógł się poczuć w takie dni komfortowo. Jeżeli ktoś ma własny ogród lub działkę rekreacyjną, jest w o tyle dobrej sytuacji, że może zafundować sobie i swojej rodzinie basen.

Rozmaite opcje

Obecnie aby mieć własny basen w ogrodzie, wystarczy po prostu zaopatrzyć się w odpowiedni model – gama produktów w tym zakresie jest bardzo szeroka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i zdecydowanie tańsze aniżeli basen w tradycyjnej postaci. Do wyboru są różnego rodzaju baseny – podstawowy ich podział obejmuje modele stelażowe oraz rozporowe. Zupełnie odrębną kategorię stanowią niewielkie baseny dmuchane produkowane z myślą o najmłodszych dzieciach. Jakimi kryteriami należy kierować się przy zakupie? Otóż jest kilka kwestii, które należy mieć na uwadze. Przed wszystkim trzeba się zastanowić nad tym, kto będzie z basenu korzystać – cała rodzina czy tylko dzieci. Lepiej oczywiście zainwestować w wariant przeznaczony dla całej rodziny. Wiek dzieci także odgrywa tu niemałą rolę. Dla najmłodszych milusińskich najbardziej odpowiednie będą baseny typu brodziki. Rzecz jasna kąpiących się dzieci nie należy nigdy pozostawiać bez nadzoru – to jeszcze jeden argument przemawiający za nabyciem modelu rodzinnego. Wielkość basenu trzeba dostosować zarówno do liczby korzystających z niego osób, jak i do miejsca jakim dysponujemy. Im większy posiadamy teren, na tym większy basen możemy sobie pozwolić.

Liczy się jakość

Każdy zapewne zgodzi się z tym, że w przypadku tego rodzaju nabytków najważniejsza jest jakość, która przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania basenu. Jakość natomiast są nam w stanie zagwarantować jedynie renomowani producenci. Zdecydowanie wystrzegajmy się kupna produktów „no name” – czyli takich, gdzie nie znamy producenta. W odniesieniu do basenów nie sygnowanych uznanymi na rynku markami zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że trwałość i wytrzymałość basenu pozostawiają sporo do życzenia. Są one co prawda znacznie tańsze – a przecież aspekt cenowy to ważne kryterium wyboru, nie mniej jednak oszczędność jest tylko pozorna. Będzie dobrze, jeśli uda się nam nacieszyć takim basenem przez jeden sezon czy dwa. Na szczęście nie ma najmniejszych problemów z dostępem do wysokiej klasy basenów – szukajmy ich u sprawdzonych sprzedawców. Zwracajmy uwagę też na to czy sklep, w którym zamierzamy kupić basen specjalizuje się w sprzedaży rozmaitych akcesoriów przeznaczonych do zastosowania w ogrodzie. Jeśli basen stanowi tylko jedną z dodatkowych opcji, która poprzez swą atrakcyjność ma przykuć uwagę klientów, wówczas dobrze sobie sprawę przemyślmy. Pamiętajmy również o tym, że na porządny i solidny basen zawsze dostaniemy gwarancję, a u danego sprzedawcy zaopatrzymy się dodatkowe produkty, który okażą się przydatne (mowa tu m. in. o filtrach, pompach czy o chemii basenowej). Decyzji nie podejmujmy pochopnie. Rozważy wszelakie za i przeciw oraz porównajmy oferty różnych sprzedawców.

Autor: ogrodosfera.pl/baseny-ogrodowe