Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Gadżety promocyjne w reklamie

Gadżety promocyjne w reklamie

Jaki gadżet reklamowy dla firmy

Piątek 26 kwietnia 2013, przez neogrom

Każda firma która chce utrwalić swój wizerunek wśród klientów sięga po różnego rodzaju formy reklamy. Wybór jest ogromny, można wykupić kampanię medialną w prasie lub radiu ( firmy o dużych możliwościach finansowych mogą się pokazać w telewizji ), reklamy na plakatach i billboardach oraz różnego rodzaju gadżety reklamowe. Te ostatnie są z pewnością jedną z tańszych form promocji a co najważniejsze zawsze są pozytywnie odbierane przez klientów firmy. Trudno bowiem sobie wyobrazić negatywną reakcję osoby która otrzymuje w gratisie drobny upominek reklamowy taki jak np: kubek z logo, parasol ze sloganem reklamowy czy też pamięć USB z wygrawerowaną nazwą firmy. Najlepiej jeśli artykuły reklamowe łączą w sobie także walory użytkowe i są przydatne w życiu codziennym ( brelok do kluczy czy też torby na zakupy )

Gadżety reklamowe można kierować do różnych grup odbiorców - tanie masowe ( takie jak długopisy ) są skierowane do dużych akcji kiedy chodzi o obdarowanie jak największej ilości klientów, natomiast klienci VIP ( ważni kontrahenci, dyrekcja, członkowie zarządów ) są najczęściej obdarowywani markowymi produktami z wyższej półki ( zegarki, markowa elektronika )
Popularność różnego rodzaju produktów i czas ich wykorzystania często zależy od pory roku. To tak zwana sezonowość produktów. W okresie zimowym największym zainteresowaniem cieszą się
gadżety związane tematyką ze świętami Bożego Narodzenia oraz wszelkiego rodzaju skrobaczki do szyb. Natomiast w okresie letnim wszystko zmienia się diametralnie i klienci decydują się na zakup artykułów związanych z plażą i wakacjami. Agencje reklamowe w tym okresie sprzedają tysiące takich produktów jak piłki plażowe, materace z logo lub też zawieszki na bagaż.

Warto wybierając gadżet dla swojej firmy wziąć pod uwagę te wszystkie czynniki i sprawić aby wybrany upominek jak najdłużej towarzyszył obdarowanej osobie - dzięki temu dłużej będzie służył jako nośnik reklamy a co za tym idzie będzie dłużej sławił imię firmy. Im dłużej gadżet przypomina o naszej firmie tym mamy większe szanse że klient zdecyduje się ponownie na jej wybór i dokonanie kolejnych zakupów lub skorzystanie z naszych usług.