Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Fumigator…

Fumigator…

skuteczny sposób na komary

Piątek 3 października 2014, przez aliz

Fumigacja, czyli rozprawienie się z uciążliwymi komarami za pomocą odpowiedniego środka chemicznego, to dziś najczęściej stosowana metoda walki z tymi owadami. Na szczęście, nie wymaga to od nas spryskiwania się żadnym nieprzyjemnym aerozolem. Fumigator „niepostrzeżenie” rozprowadza zabójczy dla owadów środek w powietrzu, a komary przebywające razem z nami w danym pomieszczeniu… po prostu padają.

Elektrofumigatory - proste, niewielkie i niedrogie urządzenia, wyglądem przypominające odświeżacze powietrza podłączane do gniazdka elektrycznego w łazience, dostępne są w każdym sklepie z chemią gospodarczą, w drogeriach, marketach wielobranżowych i oczywiście w sklepach internetowych. Do działania potrzebują energii (prądu lub zasilania bateryjnego) oraz specjalnego wkładu (płynu albo wkładki nasączonej odpowiednim środkiem owadobójczym. Wkłady są wymienne, można je dokupić osobno, i charakteryzują się różną wydajnością. Definiuje się ją najczęściej podając na opakowaniu maksymalną liczbę godzin działania danej dawki preparatu i / lub kubaturę pomieszczenia, w którym dawka taka przez dany czas będzie skutecznie zwalczać komary.

Jak to działa?
Elektrofumigator posiada wtyczkę, którą wkłada się po prostu do gniazdka, oraz elektryczną część grzejną. Podłączenie urządzenia do prądu powoduje podgrzanie wkładu, tj. odpowiedniego środka chemicznego zwalczającego komary, i dość intensywne parowanie tegoż środka. Preparat parując wypełnia pomieszczenie i działa na owady (także na muchy) zabójczo. Wkład, o którym tu mowa może występować pod postacią płytki lub pojemniczka z płynem. I jedna i druga opcja jest stosunkowo bezpieczna dla otoczenia, w przypadku płynu warto tylko pamiętać, że urządzenie powinno znajdować się w pozycji pionowej, aby preparat się nie wydostawał na zewnątrz. Na rynku jest obecnie dość duży wybór środków stosowanych w elektrofumigatorach. Warto przetestować różne rozwiązania i dobrać takie, które odpowiada nam najbardziej (choćby pod względem zapachowym).

Wygodny elektrofumigator „stacjonarny”… na komary w domu
Podstawowa wersja urządzenia to wersja elektryczna, podłączana do gniazdka 220V. Jednorazowy wkład zapewnia minimum 10 godzin ochrony przed owadami (w trybie ciągłej pracy elektrofumigatora). Warto wiedzieć przy tym, że urządzenie nie musi działać non-stop, można je odłączać i ponownie aktywować w razie potrzeby, dzięki czemu można rzadziej wymieniać wkłady.

Elektrofumigator przenośny – na baterie… na komary pod namiotem
Ci, którzy mieli już okazję docenić wysoką skuteczność elektrofumigatorów stosowanych w domu, na pewno ucieszą się z możliwości zastosowania tej samej broni na komary także poza domem – na przykład na biwaku, pod namiotem, w lesie... Można obecnie zaopatrzyć się w urządzenie działające na takiej samej zasadzie, ale w wersji bateryjnej… i komary mamy z głowy!

Środki na komary można kupić online: http://www.superkoszyk.pl/dom/srodki-na-owady.html