Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Fotograficzna relacja z ceremonii ślubnej

Fotograficzna relacja z ceremonii ślubnej

Piątek 17 kwietnia 2015, przez alfred.p

Dobre zdjęcia ze ślubu to takie, do których z przyjemnością powracamy, chcąc przenieść się pamięcią do dnia ceremonii i raz jeszcze przypomnieć sobie emocje z nią związane. Coraz większą popularnością cieszą się reportaże fotograficzne, które ukazują nie tylko sceny, ale przede wszystkim emocje związane z wydarzeniem. Jak wygląda tego typu pamiątka i czy każdy profesjonalista zaoferuje parze młodej wykonanie ślubnego reportażu?

Reportaż fotograficzny ze ślubu to pamiątka, na którą składa się kilka elementów. Zdjęcia takie najczęściej rozpoczynają się opowieścią z domu panny młodej. Na tym etapie fotograf uwiecznia moment przygotowań do uroczystości – wkładanie białej sukni, tworzenie fryzury, czy też makijażu. W zdjęciach tych może uczestniczyć również pan młody – wówczas profesjonalista skupia się na zatrzymaniu w kadrze niepowtarzalnych detali, na przykład zawiązywania krawata. Szczególnym momentem zwieńczającym przygotowania jest chwila błogosławieństwa narzeczonych. Zadaniem fotografa jest uwiecznienie emocji wzruszenia, które związane są z tą tradycją. Pierwszy etap reportażu ślubnego najczęściej kończy się wykonaniem zdjęć orszaku weselnego oraz pojazdu, który zawiezie narzeczonych na miejsce ceremonii.

Kolejną częścią składającą się na reportaż fotograficzny ze ślubu jest uwiecznienie przez profesjonalistę samej uroczystości zawarcia związku małżeńskiego. Ten – lukaszpopielarz.pl – fotograf ze Szczecina, posiada duże doświadczenie w wykonywaniu zdjęć tego typu uroczystości i doskonale wie, które z momentów należy uchwycić. Na fotografiach, które z pewnością znajdą się w albumie każdych nowożeńców będzie uwieczniona chwila przysięgi, nakładania obrączek, czy moment pierwszego pocałunku. Reportaż ma za zadanie ukazać ulotność chwil, zaś fotograf musi wykazać się szczególną spostrzegawczością oraz wrażliwością, aby nie przepuścić żadnego istotnego detalu. Taka forma artystycznego wyrazu musi także skupiać się na właściwym portretowaniu postaci – dzięki temu na zdjęciach zostaną zatrzymane podniosłe emocje, malujące się na twarzach nowożeńców, a także zgromadzonych gości. Podczas tego etapu reportażu profesjonalista towarzyszy parze młodej w trakcie ich wyjścia z obiektu sakralnego, zatrzymując w kadrze moment ich wkroczenia na nową drogę życia. Zdjęcia obrazujące tę chwilę najczęściej przedstawiają obsypanie nowożeńców ryżem, czy monetami na szczęście, a także gratulacje oraz życzenia od najbliższych.

Zwieńczeniem ślubnego dnia jest zabawa weselna, podczas której fotograf może funkcjonować do północy, lub dobrowolnie określonej pory. Fotograficzny reportaż skupi się na oddaniu uczucia szczęścia oraz beztroskiej zabawy. Na zdjęciach pojawi się pierwszy taniec nowożeńców, wspólne krojenie tortu, czy też rzucanie welonu. Pamiętajmy, iż taka forma wyrazu powinna przedstawiać spójny ciąg wydarzeń – reportaż musi wciągać osobę obserwującą i krok po kroku zdawać relację z wydarzenia. Fotografie powinny przenieść odbiorcę w miejsce ceremonii i oddać jej atmosferę, sprawiając, że na własnej skórze odczuje każdą emocję związaną z tym dniem.