Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Fotografia ślubna

Fotografia ślubna

Piątek 17 maja 2013, przez alfred.p

Nie wystarczy dobre technicznie zdjęcie, nie ma znaczenia najbardziej wyjątkowe ujęcie, ani elegancki album wypełniony pięknymi odbitkami. Sekretem dobrej fotografii ślubnej jest uchwycenie nie tyle piękna chwili, ale emocji jakie towarzyszyły w tym dniu Młodym. Aby po latach móc cieszyć się dalej najpiękniejszymi momentami życia wybór fotografia ślubnego musi być przemyślany.

Oferta jest bardzo szeroka: fotoreportaż z przygotowań do ślubu, sam ślub, wesele, plener, fotografia studyjna. Każdy moment wymaga uchwycenia i każdy jest równie ważny.

Przygotowania do ślubu to najczęściej ujęcia samej Panny Młodej i Pana Młodego w czasie drobnych czynności związanych z zakładaniem ślubnych strojów, poprawianiem włosów, makijażem, ostatnim spojrzenie w lustro. Czasem na tych fotografiach obecna jest pomocna dłoń matki czy ojca.

Ślub i wesele – tutaj rzeczy dzieją się same. Fotograf musi jedynie uchwycić właściwe momenty. Są to najbardziej spontaniczne i autentyczne zdjęcia, bez powtarzania ujęć i bez pozowania.
Sztuczne zdjęcie na sztucznym tle – dawna rzeczywistość pomału odchodzi do lamusa. Dziś fotografia studyjna to fotografia artystyczna. Owszem fotograf sugeruje poszczególne pozycje i gesty, ale nie są to już sztywne i wymuszone uśmiechy. Profesjonalne studio posiada niebanalne oświetlenie i ciekawe rekwizyty, dzięki czemu Młodzi czują się niczym aktorzy na planie filmu.

Zdjęcia ślubne w plenerze wykonywane niekoniecznie w Dniu Ślubu w ostatnich latach podbijają serca nowożeńców. Niezależnie od pogody i pory roku powstaję piękne fotografie, a pomysłowość zarówno Młodych jak i fotografów jest ogromna. Park, plaża, pole a nawet stadion sportowy to tylko niektóre urocze miejsca organizowanych sesji.

Wydaje się, że jedynie budżet może ograniczyć niezliczone pomysły i propozycje, jakie daje dzisiejsza fotografia ślubna. W zależności od inwencji twórczej fotografa początek nowego życia może stać się wyjątkową fotoopowieścią. Dobrego fotografa wyszukamy dziś bez trudu w sieci wpisując choćby "fotografia ślubna Dębica".