Internetowy poradnik

Strona główna > Kultura > Fotografia ślubna plenerowa

Fotografia ślubna plenerowa

Środa 22 stycznia 2014, przez Piotr

Fotografia ślubna to pamiątka na całe życie. W zależności od życzeń Państwa Młodych, pogody, pory roku, własnego doświadczenia wynajęty fotograf na ślub może stworzyć oryginalny i wyjątkowy album.
Ważnym elementem i piękną pamiątką jest sesja plenerowa. W zależności od Waszych upodobań możecie w celu jej wykonania wybrać się do parku, do lasu, nad jezioro, ale również w bardziej oryginalne miejsca, bliskie Waszym sercom lub związane ze wspólnym hobby.

Angażowany fotograf na ślub zwykle ma swoje pomysły na sesję plenerową, niemniej warto przeczytać nasze propozycje.
Las – piękny o każdej porze dnia, specyficzny dla każdej pory roku. Wiosną, gdy rośliny są w pąkach będzie tętnił życiem i radością – niech zdjęcia będą tego odbiciem – możecie biegać między drzewami, bawić się w chowanego. Latem pozwoli Wam odetchnąć od skwaru w cieniu drzew. Może więc sesja „na leniwca” – rozłóżcie się na trawie pod drzewem i kąpcie się w słońcu prześwitującym między konarami. Jesienią zachwyci feerią barw i grą światła między półnagimi gałęziami – możecie rzucać się kolorowymi liśćmi, nawet tarzać się w nich. Zimą będzie skrzył się mrozem i śniegiem na gałęziach – warto uwiecznić uroczy spacer i posłuchać leśnej ciszy.
Park – tu zawsze znajdzie się rozłożyste drzewo, na które możecie się wspiąć, romantyczna ławeczka, w sam raz do fotografii ślubnej, albo stadko kaczek, które można nakarmić. Sam spacer po parku może być pięknym motywem przewodnim niezależnie od pory roku.
Jezioro – najlepiej takie dzikie, pokryte rzęsą i z brzegiem porośniętym tatarakiem. Co odważniejsi Państwo Młodzi mogą pokusić się o kąpiel – rzecz jasna w gorący letni dzień, chyba, że jesteście parą”morsów”.

Ruiny zamku – zabawa w chowanego w takim miejscu może być ciekawym tematem dla wynajętego fotografa na ślub Warszawa. A może książę będzie uwalniał swoją królewnę z wysokiej wieży? Trudno będzie Wam znaleźć smoka, ale baśniowa sceneria i tak zrobi swoje.
Stadion do gry w piłkę nożną lub boisko do koszykówki/siatkówki – jeśli kochacie któryś z wymienionych sportów – pokażcie to w swojej sesji plenerowej. Wasza pasja to najpiękniejszy motyw przewodni dla fotografii ślubnej. Panna młoda w sukni i adidasach, biegnąca za piłką w stronę bramki, na której stoi pan młody? Jak najbardziej tak!
Przykłady i pomysły można by mnożyć. A może po prostu zabierzecie fotografa ślubnego Warszawa na kilka dni w Waszą podróż poślubną?