Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Fotobudka czyli automat do zdjęć

Fotobudka czyli automat do zdjęć

Czwartek 7 maja 2015, przez alfred.p

Fotobudka, jest to miejsce, w którym człowiek zainteresowany zrobieniem sobie zdjęcia, może skorzystać z takiej usługi. Początkowo były to automaty do zdjęć, które stały najczęściej przy różnego rodzaju instytucjach w takich jak na przykład urzędy miasta i tym podobne, po to, aby człowiek, który szedł wyrobić dokumenty na przykład dowód osobisty, paszport, legitymacje i tak dalej, mógł w ciągu chwili zrobić zdjęcie mu potrzebne i od razu otrzymać rezultat.

Dzięki temu to bardzo przyspieszało wyrabianie potrzebnych dokumentów, gdyż nie trzeba było robić zdjęcia u fotografa i czekać paru dni na jego odbiór. Początkowo automaty do zdjęć robiły je dużo wolniej, niż jest to teraz. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku należało przygotować się do zdjęcia, przybrać odpowiednią pozycję i poczekać, aż fotobudka zrobi odpowiednie zdjęcie. Następnie czekało się nawet (w chwili obecnej uważamy, że to dużo czasu) kilkanaście minut i gotowe. Do odbioru wyskakiwały nam cztery zdjęcia o odpowiedniej wielkości. Jednak i zakres rozmiarowy zdjęć stare automaty do zdjęć miały ograniczone. Był dostępny tylko jeden format, właśnie do dokumentów.

Teraz natomiast fotobudka, choć nadal jej założenie jest podobne, została mocno zautomatyzowana. Mamy do wyboru całą paletę rozmiarów zdjęć, a na rezultaty czekamy tylko kilka chwil. Poza tym po wciśnięciu przycisku automatycznie odliczany jest i pokazywany na wyświetlaczu czas, za ile zdjęcie zostanie zrobione, ile mamy czasu na przygotowanie się i przybranie pozycji. Poza tym fotobudka nie służy już tylko do robienia zdjęć do dokumentów, teraz stała się wręcz modna i często wykorzystywana jest do wypożyczana na przykład na wesela jako atrakcja podczas zabawy.

Jeżeli chcemy skorzystać z wynajmu automatu do zdjęć zwanego fotobudką bez trudu znajdziemy firmy mające swoje strony internetowe korzystając w Google i wpisując „fotobudka Wrocław” czy „automat do zdjęć Kraków”. Później wystarczy już wybrać odpowiedniego dostawcę tegoż sprzętu.