Internetowy poradnik

Strona główna > Ciekawe Strony > Filtry do wody

Filtry do wody

zdrowa woda z kranu!

Wtorek 10 lutego 2015, przez Grzegorz

W wodzie kranowej często czuć chlor i posmak żelaza. Jej smak i zapach również pozostawia wiele do życzenia, a przecież woda to najważniejszy element nie tylko zbilansowanej diety, ale także zdrowego trybu życia. Zanieczyszczona woda popsuje smak herbaty i kawy, oraz może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie, szczególnie kiedy używamy jej do gotowania potraw.

Na szczęście z pomocą przychodzą domowe filtry do wody, które sprawią, że problem z zanieczyszczoną wodą odejdzie w zapomnienie. Wiele rodzajów filtrów pozwala na wybranie odpowiedniego dla nas rozwiązania. Jeżeli nasze wymagania to jedynie poprawienie jakości wody pitnej, dobrym, choć nie idealnym rozwiązaniem okaże się zastosowanie filtrów dzbankowych. Jest to bardzo proste i tanie rozwiązanie, jednak musimy pamiętać, że nie oczyści wody całkowicie.

Filtry nakranowe poprawiają smak i jakość wody, oczyszczając ją z chloru oraz innych związków chemicznych. Zaletą tych filtrów jest niewysoka cena, oraz bardzo prosty montaż, który nie wymaga specjalnych umiejętności oraz nakładu pracy. Wymagają wymiany wkładów węglowych, co pewien okres czasu. Kolejny typ filtra o bardzo podobnej charakterystyce to filtry naszafkowe. Jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je obok zlewu.

Filtry podzlewowe, umieszczane w szafkach pod zlewem, częściej korzystają z metody odwróconej osmozy. Ich montaż również nie jest skomplikowany, a cały system schowany, dzięki czemu nie tworzy negatywnych uczuć estetycznych. Możn też spotkać się z filtrami łazienkowymi, które montowane są na kranie, w przewodzie przysznicowym, lub pod zlewem. W tych filtrach również stosuje się najcześciej filtr węglowy.

Wybierając filtr należy przyjrzeć się jego parametrom, takim jak: wydajność, rozmiary, rozmiar przyłącza, maksymalne ciśnienie pracy oraz uderzeniowe, temperetura pracy i żywotność wkładów. Sami zobaczycie, jak wiele dobrego może przynieść zastosowanie odpowiednich metod filtrowania wody!