Internetowy poradnik

Strona główna > Rodzina > Film ślubny w plenerze - oryginalna pamiątka weselna

Film ślubny w plenerze - oryginalna pamiątka weselna

Poniedziałek 26 sierpnia 2013, przez gistlee

Wesele było od niepamiętnych czasów najważniejszą uroczystością dla każdego z nas, ze względu na połączenie więzami małżeńskimi z ukochaną osobą. Chcemy, by tak ważna uroczystość została jak najlepiej zapamiętana na długie lata, stąd też często wynajmujemy kamerzystę czy fotografa, w celu uwiecznienia tego wydarzenia. Ponieważ sesje w plenerze stają się ostatnio bardzo popularne, jest to dobry pomysl na niezapomnianą pamiątkę.

Tworząc sesję weselne w plenerze dodajemy uroku całości nakręconego materiału, jednak decydując się na taką sesję, powinno się dokładnie zastanowić się sposób, w jaki powinna ona wyglądać. Zazwyczaj sesja taka ukazuje pewne czynności jak chociażby wspólny spacer, chociaż w ostatnich latach co raz bardziej popularne staje się wykonywanie wręcz ekstremalnych czynności jak skok na bungee. Sesje w plenerze zazwyczaj charakteryzują się ciekawie zaaranżowaną historią, oraz przede wszystkim wyborem odpowiedniej lokalizacji w którym nagrywany będzie film.

Przemyślany wybór pleneru to najważniejsza czynność przy przygotowaniu dobrego materiału filmowego, gdyż jego krajobraz będziedecydować o końcowym efekcie. W zależności od funduszy można znaleźć miejsce w naszej najbliższej okolicy, jednak posiadając odpowiednio większe fundusze możemy sobie pozwolić na wycieczkę w odleglejsze miejsca w celu przeprowadzenia sesji. Wiele osób często decyduje się na wybór krajobrazów takich jak które posiadają swoje urokliwe walory.

Kolejnym, równie ważnym krokiem jest wybór odpowiednio doświadczonego kamerzysty. Ważne jest, aby specjalizował się on właśnie w nagrywaniu wideo w plenerze, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wykona on swoją pracę najlepiej jak to tylko to możliwe. Wybór tak ukierunkowanego specjalisty zapewni również, że używany przez niego sprzęt będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom. Jeśli akurat nie znamy żadnych firm oferujących takie usługi, z pomocą może przyjść wyszukiwarka internetowa. Najlepszym sposobem na znalezienie kamerzysty jest wpisanie w wyszukiwarce frazy takie jak „wideofilmowanie Białystok”, dzięki czemu z pewnością uda nam się znaleźć interesujące nas usługi.

Dzięki dobrze zaplanowanej sesji wideo w plenerze, nasz film zyskuje nie tylko na oryginalności, ale również na niepowtarzalnym uroku. Oczywiście wszystkie szczegóły co do zaplanowania, oraz przebiegu sesji zależy głównie od młodej pary, dlatego też dobrze jest je dokładnie przemyśleć. Warto posłużyć się radą kamerzysty z którym współpracujemy, który nie wątpliwie posiada znacznie większe doświadczenie w tej dziedzinie, co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszego efektu końcowego.


udostępniłem link na koncie Aneta Sobolewska