Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Ferie w górach

Ferie w górach

Środa 21 stycznia 2015, przez mariuszc

Rozpoczęły się już ferie. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym jak spędzić wolny czas. Jedną z ciekawszych opcji może być podróż na Podhale.

Tegoroczna zima niestety nie jest udana, bo pogoda zwolenników zimowych szaleństw nie rozpieszcza. Akurat nastał czas ferii i wiele osób z chęcią spędziłoby ten wolny czas szusując na nartach bądź desce. Niestety, lokalne stoki mieszczące się przy większych miastach nie są wstanie obecnie przyjąć turystów, bo głównym problemem jest brak śniegu. W górach sytuacja jest trochę inna. Stoki narciarskie są dobrze naśnieżone, więc właściciele ośrodków czekają na przyjazd turystów. Szczególnie na Podhalu jest wiele miejsc, gdzie można jeździć na nartach i desce.

Warto wykorzystać swój wolny czas, aby udać się na Podhale nie tylko ze względów czysto sportowych, ale również zupełnie innych. Podhale ma przecież bardzo wiele pięknych miejsc, które warto zwiedzić. Największe atrakcje, to m.in. zamek w Czorsztynie i Niedzicy, a także sanktuarium w Ludźmierzu. Oczywiście, warto dodać również jako obowiązek piesze wędrówki po górach. Widoki z najwyższych szczytów z pewnością wynagrodzą wam trud włożony w wyjście na nie.

Przed wyjazdem warto zorganizować sobie najważniejsze sprawy, kupić bilet, zarezerwować nocleg i zaopatrzyć się w najważniejsze rzeczy, które będą przydatne podczas pobytu. Oczywiście nie zapomnijcie o mapie i przewodniku turystycznym, aby mieć zawsze pod ręką pomocne informacje o tym, gdzie jesteście lub co możecie zwiedzić w danym miejscu.

Tak spędzone ferie na pewno pozostawią wiele miłych wspomnień i wrażeń. Warto ten wolny czas wykorzystać w sposób aktywny, więc warto już dziś zabrać się za realizację tego planu.