Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Era Fotografów

Era Fotografów

Czwartek 19 września 2013, przez gistlee

Chrzest, ślub, wesele czy też inna uroczystość rodzinna zawsze jest ważnym wydarzeniem, które dokumentujemy w przeróżny sposób, po to, aby o niej nie zapomnieć. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wszystkie zdjęcia robiło się samemu, zazwyczaj kiepskimi aparatami, co wystarczało nam jako pamiątka z tego wydarzenia. Obecnie jednak co raz bardziej powszechne jest zatrudnianie osób zajmujących się tym profesjonalnie, w celu otrzymania znacznie lepszej jakości zdjęć, czy filmu. Czym jednak kierujemy się wybierając profesjonalne usługi?

Z rodziną wychodzi się najlepiej tylko na zdjęciach - to powiedzenie może być najbardziej aktualne również i tu, bo kto z nas nie czekał kilku tygodni, zanim dostał zdjęcia od wszystkich osób fotografujących na imprezie. Ilu zdjęć do tej pory nie otrzymaliście, bądź te otrzymane były nie najlepszej jakości, złe oświetlenie, rozmazane, czy słabej jakości. Gdy decydujemy się na profesjonalnego fotografa, możemy być prawie pewni, iż otrzymane zdjęcia będą w pełni nas satysfakcjonować, a wykonane zdjęcia zawsze otrzymamy na czas.

Koszt zatrudnienia takiego profesjonalisty waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy w zależności od imprezy, ilości zdjęć oraz czasu jej trwania.
Mimo, iż cena ta początkowo może zaszokować, jest ona jak najbardziej normalna, zważywszy na ilość wykonanych zdjęć, które następnie trzeba poddać odpowiedniej obróbce. Wiele osób stwierdzi oczywiście, że jest to cena zbyt wygórowana, jednak w takim momencie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam na dobrej jakości pamiątce. Jeśli tak, to wydatek kilku tysięcy złotych, za dużą ilość zdjęć z imprezy, okazuje się ceną niewielką.

Często też decydujemy się również na wideofilmowanie naszej imprezy, które nie tylko w postaci obrazu, ale i dźwięku uwieczni ważne dla nas momenty. Również w takim wypadku koszt obstawienia wybranej przez nas uroczystości, jest podobny. Usługi wideofilmowania są bardzo popularne w przypadku uroczystości takich jak wesela czy chrzty ze względu na możliwość uwiecznienia większej ilości wydarzeń niż ma to się w przypadku fotografii. Również w tym przypadku jakość profesjonalnie wykonanego materiału z pewnością będzie dużo lepsza, niż przy nagraniu amatorskim, również ze względu na późniejszą obróbkę filmu, do którego potrzeba drogich, profesjonalnych programów.

Decydując się na profesjonalne usługi z zakresu wideofilmowania i fotografii mamy świadomość, że otrzymany materiał będzie posiadał nie tylko zadowalającą nas jakość, lecz również zawsze otrzymamy go na czas. Mimo znacznej inwestycji finansowej, rozwiązanie jest to również znacznie bardziej wygodne dla nas, niż w przypadku, w którym mielibyśmy się zająć nagrywaniem czy robieniem zdjęć sami. Dzięki temu możemy skupić się na świętowaniu wydarzenia z rodziną, powierzając naszą pamiątkę w ręce specjalisty.