Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Dwie podstawowe kategorie mebli kuchennych.

Dwie podstawowe kategorie mebli kuchennych.

Czwartek 26 czerwca 2014, przez admin

Nowe mieszkanie lub dom to wielkie pole do popisu dla osób, które pasjonują się architekturą lub najzwyczajniej w świecie mają smykałkę do łączenia stylów i wypełniania przestrzeni pasującymi do siebie akcentami, wykorzystując do tego przedmioty codziennego użytku, w tym i meble kuchenne. Jak już wspomniałem, pole manewru jest w tym przypadku olbrzymie, a dostępność różnorodnych wzorów i modeli mebli, wręcz nieograniczona. W ramach tej różnorodności istnieją jednak dwie zasadnicze kategorie – meble gotowe oraz meble na wymiar.

Meble kuchenneW pierwszym przypadku będą to wszystkie rodzaje mebli kuchennych gotowych do skręcenia i zainstalowania w kuchni – wystarczy kupić je w pierwszym lepszym sklepie meblowym i niemal z marszu przystąpić do ich montażu. W drugim przypadku będą to meble, które dopasowuje się do wolnej przestrzeni. Ich producent dokonuje pomiarów kuchni i na ich podstawie, w konsultacji z zamawiającym, przygotowuje zestaw mebli ściśle dopasowanych do naszych potrzeb oraz ilość wolnego miejsca.

Meble kuchenne przygotowane na wymiar, z uwagi na ich indywidualny charakter i jednostkowy proces produkcji, są zwykle zdecydowanie droższe od mebli gotowych. Jakość ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Również się liczy, ale tak w jednym jak i drugim przypadku, zależy bardziej od ceny, jaką za meble jesteśmy w stanie zapłacić – czy mają być to meble kuchenne z litego drewna, czy też zwyczajnej meble z płyty wiórowej powlekanej naturalną okleiną drewnianą.

Nowoczesne meble

Meble wykonane na wymiar dają nam dużo większe pole manewru. Dzięki nim możemy w zasadzie w sposób dowolny kreować przestrzeń każdego mieszkania. Takie meble bardzo często wyróżniają się również większą funkcjonalnością, ponieważ są ściśle dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Z drugiej jednak strony, w typowej kuchni zwykle brakuje miejsca na wielkie ekstrawagancje, dlatego gotowe meble do kuchni mogą okazać się w pełni wystarczające – szkoda przepłacać za szafkę szerszą o centymetr, niższą lub wyższą o kilka centymetrów, gdy w praktyce nie będzie to miało większego znaczenia dla wyglądu i funkcjonalności kuchni.