Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Druk fleksograficzny na folii

Druk fleksograficzny na folii

Piątek 11 sierpnia 2017, przez Marek Konieczny

Folia wykorzystywana jest przy produkcji niezliczonej ilości produktów na całym świecie. Oczywiście wiadomo, produkty istnieją po to aby się sprzedać, a zatem powinny przyciągać uwagę klienta. Nic nie pomaga w tym równie dobrze, co zastosowanie kolorowych nadruków.

Druk na folii i jego koszt zależy od wielu różnych parametrów. Po pierwsze, od rodzaju folii, którą chcemy użyć. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych opcji. Nawet wśród powszechnie używanych folii samoprzylepnych można wyróżnić folie monomerowe, odblaskowe czy adhezyjne.

Stąd też techniki druku na folii są bardzo różnorodne. Niektóre wiążą się z większym bądź mniejszym kosztem. Do powszechnie stosowanych technik można zaliczyć druk fleksograficzny. Maszyny do tego typu drukowania wyglądają jak bardzo rozbudowane wersje dobrze wszystkim znanych drukarek, lecz w tym przypadku zamiast papieru, podaje im się rolki folii. Ta zaskakująco stara technika druku pozwala nam nakładać druk na powierzchnie elastyczne.

Druk fleksograficzny na folii jest powszechnie używany przez przedsiębiorców z całego świata, ponieważ jest to metoda tania, zwłaszcza gdy porówna się ją z technikami konkurencyjnymi. Umożliwia też drukowanie HD, które we fleksografii oznacza, że dana maszyna pozwala na druk na folii, który ma wysoką jakość i standard. Taki wyrób automatycznie przekłada się na wzrosty sprzedaży produktu danego przedsiębiorcy.
Firmy oferujące wykonanie druku fleksograficznego często mogą oferować dodatkowe obróbki zwiększające końcową atrakcyjność produktu. Na przykład w ofercie dla etykiet samoprzylepnych można poza drukowanie wykonać laminowanie czy lakierowanie UV. Wszystko zależy oczywiście od naszego produktu oraz od firmy jaką wybierzemy. Ale przy bogatej ofercie na rynku, każdy powinien być usatysfakcjonowany.