Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Drony coraz popularniejsze na weselach

Drony coraz popularniejsze na weselach

Wtorek 24 maja 2016, przez mariuszc

Zastosowanie dronów z roku na rok zmienia się. Kiedyś używane głównie w wojsku w czasie misji zwiadowczych. Obecnie używane są m.in. na uroczystościach weselnych do filmowania i robienia zdjęć.

Przyszli nowożeńcy pragną, aby wesele i ślub było wyjątkowym wydarzeniem, dlatego też już kilka miesięcy wcześniej skrupulatnie planują i analizują różne rozwiązania, które będą mogli wykorzystać w tym jednym z ważniejszych wydarzeń w ich życiu. Ciekawą, ostatnimi czasy często wykorzystywaną opcją jest wynajęcie drona za sprawą którego utrwala się ujęcia z całej ceremonii zaślubin. Za sprawą jednego drona wyposażonego w kamerę hd można zrobić zdjęcia lub nagrać film z powietrza. Daje to możliwość uwiecznienia wszystkich zaproszonych gości, a także miejsca w którym odbędzie się wesele. Ujęcia naprawdę robią wrażenie. Często dostępne drony na rynku wyposażone są w nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt utrwalający obraz. Dobrze przeszkolona osoba do obsługi drona jest w stanie już w kilka godzin zmontować profesjonalny film nadający się do odtworzenia.

Filmowanie dronem powinno odbywać się przy ładnej, bezwietrznej pogodzie na dużym otwartym terenie. Pozwoli to uchwycić piękny krajobraz, który zwiększy tylko jakość kręconego filmu. Sam sprzęt nie należy do tanich, dlatego lepiej wynająć firmę specjalizującą się w tego typu usługach. Na rynku pojawia się ich coraz więcej, więc bez problemu znajdziecie firmę oferującą usługi dronem w swoim województwie. Należy liczyć się z cenami takimi jak przy zatrudnieniu dobrego, znanego i cenionego fotografa. Jest to wydatek zazwyczaj kilku tysięcy przy pracy dwóch osób obsługujących omawiany sprzęt.

Osoby oferujące usługi dronem zazwyczaj na swoich stronach internetowych udostępniają przykładowe montaże. Daje to możliwość oceny usług poszczególnych firm. Również internet jest takim narzędziem w dzisiejszych czasach, że łatwo można wyszukać opinie o danej firmie. Zalecam również, abyście tym się zajęli, bo pozwoli wam to uniknąć współpracy z amatorami.