Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Doradca finansowy a kredyt na mieszkanie

Doradca finansowy a kredyt na mieszkanie

Środa 20 listopada 2013, przez alfred.p

Doradca finansowy to osoba, która ma za zadanie przekazać przyszłym klientom rzetelne informacje dotyczące możliwych inwestycji pieniężnych. Jako człowiek będący w branży ekonomiczno-finansowej powinien być pomocny nie tylko dla osób, które chcą znaleźć idealny sposób na zarabianie pieniędzy. Profesjonalna pomoc potrzebującym także należy do jego zadań, a w tym między innymi przedstawienie najkorzystniejszych warunków kredytu gotówkowego.

Coraz więcej młodych ludzi pragnie założyć swój własny dom. Dość popularna staje się inicjatywa „Mieszkanie dla młodych” w którym otrzymują oni wsparcie na zakup mieszkania. Od przyszłego roku z programu będą mogły skorzystać pary, osoby w wolnych związkach, a nawet single. Oferta obejmie osoby przed 35 roku życia, które nie posiadają mieszkania. Wyboru na rynku nieruchomości musi ograniczyć się do lokali poniżej 75m2. Okres pożyczki wyniesie minimalnie 15 lat. Warto wiedzieć, że udział w nowym projekcie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Ich wysokość zależy od tego kto w nim uczestniczy oraz czy planowane jest rozszerzenie rodziny.

Młodzi ludzie którzy żyją w ciągłym biegu zalewani są ogromną liczbą ofert na kredyty mieszkaniowe. Propozycja "Mieszkania dla młodych" wydaje się być kusząca dla zainteresowanych konsumentów jednak większość z nich ma dalej wątpliwości.

W tej sytuacji niezastąpiony pozostanie doradca finansowy Białystok tutaj wyróżnia się pod względem ilości rzetelnych fachowców, który obliczy koszty całkowitego zapożyczenia. Zaproponuje bank mający najbardziej korzystne dla nich rozwiązanie. Dodatkowo, wskaże krok po kroku jak dokonać wszelkich formalności i na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy.

Wybór kredytu może być trudny jeśli nie obracamy się na rynku nieruchomości. Spośród szeregu ofert, dostępnych na stronach internetowych, agencjach należy dokonać początkowej selekcji. Po wyodrębnieniu poszczególnych lokali warto skontaktować się z doradcą finansowym. To on wyceni możliwości pożyczki oraz zada podstawowe pytania odnośnie stałych dochodów itp. Nie należy obawiać się głupich pytań i odpowiedzi. Doradca finansowy to osoba, która ma odpowiadać oraz pomagać osobom potrzebującym rady.