Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Dobra firma transportowa dla e-commerce – jak ją znaleźć?

Dobra firma transportowa dla e-commerce – jak ją znaleźć?

Poniedziałek 20 lipca 2015, przez admin

Na terenie Polski oraz Europy przewożonych jest coraz więcej towarów. Ma to przede wszystkim związek z dynamicznie rozwijającą się branżą e-commerce. Tylko w zeszłym roku zakupiono w internecie 3,7 mld towarów, które musiały być dostarczone do sprzedawców oraz do klientów. To powoduje, że wzrasta stale zapotrzebowanie na profesjonalne usługi logistyczne. W związku z tym pojawia się również pytanie – jak znaleźć odpowiednią firmę, która będzie mogła zająć się transportem?

Optymalnie opracowany łańcuch dostaw to podstawa

Najważniejsze to sprawnie działający łańcuch dostaw, ponieważ to od niego zależy szybkość i niezawodność transportu produktów od punktu A do punktu B. Na łańcuch dostaw składają się przy tym oprócz samego przewozu ładunków także magazynowanie oraz procesy logistyczne, które muszą być optymalnie dopracowane. Dobrze sporządzony i prowadzony łańcuch dostaw jest w stanie w zapewnić terminowe dostawy do odbiorcy, w tym przypadku do sklepu internetowego, gdy mowa o branży e-commerce. W końcu dla klientów sklepów internetowych liczy się szybkość dostawy, ponieważ w przeciwnym razie skierują oni swoje kroki do konkurencji.

Outsourcing usług gwarantuję oszczędności

Budowanie własnej sieci transportowej oraz zatrudnianie specjalistów od logistyki dla firmy działającej w branży e-commerce nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Dlatego też warto w tym przypadku skorzystać z outsourcingu usług tego rodzaju, ponieważ to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również możliwość korzystania z rozbudowanego zaplecza doświadczanych w tej kwestii firm.

Znalezienie właściwego operatora logistycznego, który będzie świadczył obsługę logistyki kontraktowej, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wtedy można dopasować usługi do indywidualnych potrzeb swojej firmy, dobierając ich zakres – transport intermodalny, całopojazdowy, drobnicowy, usługa magazynowania oraz, oczywiście, logistyczne dopracowanie całego procesu to podstawa. 

Adresy operatorów logistycznych można już teraz znaleźć online, wpisując do wyszukiwarki słowa „operator logistyczny warszawa” lub "centrum logistyczne warszawa". Potem wystarczy tylko przeanalizowanie propozycji i zdecydowanie się na usługi jednego z wybranych operatorów.