Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Do jakiego wystroju wnętrz pasują karnisze apartamentowe?

Do jakiego wystroju wnętrz pasują karnisze apartamentowe?

Wtorek 14 listopada 2017, przez admin

Wnętrza, które mają być już w założeniu luksusowe, stawiają przed nami jeszcze większe wyzwania co do ich aranżacji niż te utrzymane w innych stylistykach. Dobór, kolorów i dodatków powinien podkreślać mocne punkty pomieszczenia oraz przyćmiewać te mniej atrakcyjne. Jak wykorzystać do tego celu karnisze? I do jakiego wnętrza będą najbardziej odpowiednie karnisze apartamentowe? Sprawdźmy.

Karnisze apartamentowe, czyli jakie?

Karnisze apartamentowe wyróżnia design, forma i kolorystyka, która idealnie wpasowuje się we wnętrza nowoczesne i designerskie. Szczególnie korzystnie będą w nich wyglądać karnisze, które nie mają tradycyjnego okrągłego kształtu, a prostokątny. Wnętrza, w których dominują kolory ziemi, biele, szarości oraz skórzane, mocne meble, sprawdzą się idealnie karnisze drewniane lub aluminiowe.

Sklep z karniszami — czyli na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Jeśli decydujemy się na zakup karniszy w sklepie internetowym warto przed ich zakupem zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jeśli mamy zamiar kupić karnisze z aluminium, to dobrze, aby miały one dodatkową powłokę anodową, która zabezpieczy je przed uszkodzeniami. Dzięki niej dłużej będziemy mogli również cieszyć się oryginalny wyglądem karniszy. Zostanie zachowany ich pierwotny kolor, a aluminium pozostanie wolne od korozji przez wiele lat.

Karnisze, które wybieramy do wnętrz apartamentowych, powinny być również funkcjonalne. Najlepiej, aby dawały one możliwość przesuwania zasłon/firan na całej swojej długości. Nie zaleca się zatem wypierać do takich wnętrz karniszy rurowych ze wspornikami, które będą blokować ruch tkaniny. Pamiętajmy również o tym, że wybierane do apartamentów zasłony charakteryzują się dość dużym ciężarem. Wybierając karnisze dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby dawały one możliwość zawieszenia typowych dla apartamentów ciężkich zasłon. Warto wybrać karnisze, które będą w odpowiednio dobranej długości do naszego okna. Zbyt krótkie karnisze nie pozwolą na całkowite odsłonięcie zasłon lub firan, przez co nie dopuścimy światła dziennego do naszego wnętrza.