Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Długopisy reklamowe - świetny sposób na skuteczną promocję

Długopisy reklamowe - świetny sposób na skuteczną promocję

Piątek 7 lutego 2014, przez apgreff

Prowadząc własną firmę, bez względu na oferowane przez nią produkty czy usługi należy pomyśleć o skutecznej reklamie. Jest to szczególne ważne obecnie, w czasach kryzysu gospodarczego, kiedy to duża konkurencja może ograniczyć skutecznie popyt na wyroby lub świadczenia konkretnej marki.

Oczywiście nie każdą firmę stać na kosztowne ogłoszenia w prasie, radiu bądź telewizji. Wówczas należy skorzystać z alternatywnych możliwości. Doskonale nadadzą się w tym przypadku gadżety reklamowe. Nic dziwnego zatem, że zyskują na popularność zwłaszcza długopisy reklamowe. Tego typu gadżety mają wiele zalet.

Są przede wszystkim tanie. Ich produkcja nie jest kosztowna, więc nawet niewielkie firmy i mali przedsiębiorcy mogą sobie na nie pozwolić. Ceny zaczynają się już od 50 groszy za sztukę. Powierzchnia reklamowa na długopisach, choć nieduża, z pewnością pomieści nazwę produktu lub marki oraz główne jego cechy. Warto umieścić w tym miejscu chwytliwe hasło reklamowe albo przyciągającą wzrok grafikę. Ważne, aby kolorystyka utrzymana była w barwach charakterystycznych dla firmach, tak by od razu we właściwy sposób kojarzyła się użytkownikowi.

Długopisy reklamowe mogą przybierać różne formy, począwszy od najprostszych jednorazówek, poprzez bardziej skomplikowane automaty, aż po eleganckie zestawy piśmienne. Te ostatnie skierowane są przede wszystkim do najcenniejszych klientów i kontrahentów. Czasem zestawy takie wzbogacane są dodatkowo o pióra oraz ołówki. Zamieszczana na nich reklama nie jest nachalna. Wręcz przeciwnie, dyskretnie przypomina użytkownikowi o konkretnej marce czy produkcie.

Przybory pakowane są w luksusowe etui, często wykonane z naturalnej skóry lub innych, wysokiej jakości materiałów. Bywa, że do zestawu dołączane są jeszcze inne gadżety reklamowe. Najczęściej są to breloczki. Innym pomysłem jest wykorzystanie w długopisie wskaźnika laserowego. Taki gadżet z powodzeniem może być wykorzystywany podczas różnego rodzaju konferencji. Warto przypomnieć, że długopisy reklamowe mogą mieć wkłady o różnych kolorach, a dodatkowo wyposażone mogą być w podstawkę.