Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Dlaczego warto wziąć w dzierżawę zbiornik LPG?

Dlaczego warto wziąć w dzierżawę zbiornik LPG?

Czwartek 29 października 2015, przez admin

LPG nie jest jedynie paliwem zasilającym samochody z instalacją gazową. To skroplony gaz płynny, który z powodzeniem wykorzystywany jest w domach mieszkalnych czy w systemach ogrzewania centralnego. Gaz płynny jest przesyłany do kotła grzewczego ze zbiornika zwykle ustawionego na posesji właściciela. Zbiornik ten można kupić lub wydzierżawić, co zwykle jest lepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Niedrogie i bezpieczne ogrzewanie

Węgiel, olej opałowy, ekogroszek czy drewno to stosunkowo drogie paliwa zasilające systemy ogrzewania centralnego. Poza tym, ich spalanie powoduje przedostawanie się do atmosfery szkodliwych substancji chemicznych. Dlatego poszukując wygodnego, bezpiecznego i niedrogiego sposobu ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych warto zwrócić uwagę na gaz płynny. LPG to skroplony w warunkach stosunkowo niskiego ciśnienia i pokojowej temperatury gaz - propan, butan lub mieszanina obu tych gazów. Takie właściwości fizyczne powodują, że gaz płynny może być przechowywany i transportowany nawet na duże odległości z wykorzystaniem odpowiednich, właściwie zabezpieczonych pojemników. Mogą to być między innymi zbiorniki na gaz płynny, które zasilają systemy ogrzewania w domach.

Uwaga!

Nieodpowiednia eksploatacja i konserwacja takich zbiorników może stwarzać niebezpieczeństwo dla ich użytkowników.

Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych firm dystrybuujących i obsługujących zbiornik gazu lpg oddawany w dzierżawę. Na polskim rynku taką firmą jest AmeriGas, która przez cały okres korzystania z nich przez klienta, czuwa nad ich prawidłowym działaniem.

Dzierżawa vs. kupno zbiornika

Kupując zbiornik LPG na własność trzeba liczyć się z tym, że wszelkie prace konserwatorskie i serwisowe trzeba będzie zorganizować i opłacić z własnej kieszeni. Przy sprzedaży pojemników z gazem sprzedający zwykle patrzą na całą transakcję krótkoterminowo. Chcą po prostu znaleźć nabywcę i zarobić na sprzedaży oraz zainstalowaniu zbiornika. Klient nie otrzyma przy tym gwarancji bezawaryjnego funkcjonowania instalacji przez długi czas.

Z tej perspektywy warto skorzystać z oferty na dzierżawę zbiornika na gaz do zasilania instalacji ogrzewania gazem płynnym domu jednorodzinnego. Dzierżawcy będzie zależeć na długotrwałej, owocnej współpracy z klientem, który ponadto będzie najpewniej korzystał z jego oferty na dostawy gazu płynnego. Może zaoferować więc klientowi stałą, atrakcyjną cenę gazu oraz sprawne funkcjonowanie zbiornika przez cały okres dzierżawy. Ponadto, konsument może uzyskać najwyższe standardy bezpieczeństwa i serwis, komfortowy i bezobsługowy system centralnego ogrzewania oraz fachowe doradztwo na etapie projektowania, wykonywania oraz użytkowania instalacji zbiornikowej.

Zobacz więcej: Dzierżawa czy kupno zbiornika na gaz płynny