Internetowy poradnik

Strona główna > Rodzina > Dlaczego warto mieszkać w Gdyni? Cztery powody

Dlaczego warto mieszkać w Gdyni? Cztery powody

Wtorek 28 stycznia 2020, przez admin

Położona w województwie pomorskim Gdynia stanowi część trójmiejskiej aglomeracji. Początkowo funkcjonowała jako rybacka wieś położona nad Bałtykiem. W 1926 roku przyznano Gdyni prawa miejskie, a obecnie jej obszar jest zamieszkiwany przez dwieście czterdzieści sześć tysięcy osób. Warto wiedzieć, dlaczego nowe mieszkania powstające w tym mieście cieszą się tak dużym zainteresowaniem

Oferta deweloperska

Na terenie Gdyni realizowanych jest wiele inwestycji. Firmy deweloperskie stawiają na nowoczesną i funkcjonalną architekturę oraz ciekawy design. Powstające osiedla charakteryzują się wysokim standardem. Na dużą uwagę zasługuje również estetyka ulic. Gdynia każdego roku rozwija się i szare blokowiska ustępują miejsca pięknym, oryginalnym budynkom. Nie bez powodu w 2017 roku na międzynarodowych targach MIPIM w Cannes Gdynia została okrzyknięta „miastem przyszłości”. Przykład atrakcyjnych ofert deweloperskich, obejmujących nowoczesne inwestycje, znaleźć można na stronie https://www.eurostyl.com.pl/.

Atrakcyjne położenie oraz zielone tereny

Miasto położone jest nad Morzem Bałtyckim, niedaleko Gdańska oraz Sopotu. Przez Gdynię przepływają rzeki – Kacza oraz Chylonka. Mieszkańcy miasta mogą korzystać z wielu ścieżek rowerowych. W Gdyni znajduje się port morski, stanowiący znaczące ogniwo VI Korytarza Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T (Bałtyk-Adriatyk). Atrakcję miasta stanowią Trójmiejski Park Narodowy oraz Rezerwat Kępa Redłowska. W nadmorskiej strefie wykształciły się klify i fitocenozy z rzadką roślinnością.

Rozrywka

Na terenie miasta działa wiele lokali, oferujących dania z ze świeżych ryb i owoców morza. Od 1999 roku odbywają się tutaj Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. W Gdyni organizowany jest też Open’er Festival oraz Festiwal Filmów Fabularnych. Na terenie miasta funkcjonuje również Centrum Nauki Experyment.

Kultura

Gdynia ma bogatą ofertę kulturalną. Działa tu wiele kin oraz muzeów. Funkcjonuje tu również Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej oraz Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza. Wśród wielu artystycznych galerii warto wskazać Debiut, Domek Żeromskiego oraz Galerię sztuki współczesnej „od czasu do czasu”.

Gdynia to nowoczesne miasto, o bogatej historii i tradycji. Ze względu na nadmorskie położenie, cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, którzy przyjeżdżają tu z całego kraju i z zagranicy. Warto zatem poszukać swojego mieszkania w jednej z gdyńskich dzielnic.