Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Dlaczego pieluszki wielorazowe są takie cudowne?

Dlaczego pieluszki wielorazowe są takie cudowne?

Wtorek 14 stycznia 2014, przez texbart

… bo są zdrowe dla skóry dziecka i przyjazne dla budżetu rodziców. I tym zdaniem właściwie można by zakończyć cały temat. Jednakże od razu nasuwają się pytania „co, jak, dlaczego?”. Dlaczego skóra dziecka miałaby skorzystać na tym, że będzie opatulona pieluszką wielorazową? Jak rodzice zaoszczędzą wydając czasami 30 zł na jedną pieluchę?

W sposób znaczący. Zacznijmy jednak od zdrowia i ogólnego samopoczucia małego użytkownika pieluchy wielorazowej. Od razu zaznaczam, że chodzi mi o pieluchę tetrową, którą być może jeszcze ktoś pamięta. Charakteryzuje się ona tym, że nie ma żadnych zaczepów, gumek i wszelakich przymacniaczy. Ten produkt mówiąc obrazowo wiąże się na pupie. Ma to swoją zaletę. Skóra nie jest uciskana, może oddychać, łatwo się pierze.

No ale jednak pielucha pielusze nierówna. Nawet wielorazowa. Osobiście uważam, że najlepszą opcją jest wybór pieluszek z bambusa. Oczywiście chodzi mi o celulozę (wiskozę) bambusową. To jest jeden z tych materiałów, które wśród tekstyliów można określić mianem „Eko”. Wiem, że to trochę już wyświechtane słowo, wiem, że teraz co drugi jakikolwiek wyrób jest Eko. No ale jednak, pielucha bambusowa, wielorazowa jest taka EKO. Albowiem:

- nie uczula, jest hipoalergiczna. Możemy być pewni, że na skórze dziecka nie pojawią się żadne dziwne zmiany skórne. Warto tu jeszcze podkreślić jej koronną cechę, jaką jest antybakteryjność.
- jest miękka w chwycie. Wiecie Państwo o co chodzi? Wyjaśnię poprzez negację. Nie jest szorstka – a to już dużo. Co więcej jest ona jedwabiście miękka. Przyjemna w dotyku. Na potwierdzenie tej tezy zaznaczę, że z tkaniny bambusowej robi się między innymi ekskluzywną pościel, kosztująca czasem po 500 zł za komplet.
- co ważne – ma właściwości antyodorowe, pochłania nieprzyjemne zapachy. Przypominam, że mówimy o pieluszkach.

Teraz przejdźmy do kwestii stricte finansowych. Jeżeli orientowali się Państwo w różnicach pomiędzy zwykłą jednorazówką, a wielorazową pieluchą bambusową, to zdajecie sobie sprawę jak to się kalkuluje. Ale czy na pewno? Trzeba na to spojrzeć nieco z szerszej perspektywy. Policzyć po prostu na jak długo wystarcza jedno opakowanie pieluch, a jak długo wystarcza kilka pieluszek tetrowych pranych na zmianę? Nawet po odliczeniu kosztów zużycia wody i prądu wygląda to znacznie lepiej.

Przykłady najlepszych pieluch wielorazowych znajdziecie Państwo na serwisie http://bamboo-line.pl