Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Dlaczego opłaca się wybrać rolety plisowane?

Dlaczego opłaca się wybrać rolety plisowane?

Środa 26 sierpnia 2015, przez admin

W przypadku okien o niestandardowym rozmiarze lub kształcie, trudno jest dobrać odpowiednie dekoracje okienne, w tym rolety czy żaluzje, dzięki którym można by przysłonić okna i stworzyć prywatną przestrzeń w swoim domu lub mieszkaniu. W takich przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem są rolety plisowane.

Czym one są?

Zgodnie z ich nazwą, rolety plisowane, nazywane również żaluzjami plisowanymi lub po prostu plisami, mają postać regularnie zagiętego materiału, który po rozciągnięciu przysłania okno czy przeszklenie. Nie ma przy tym znaczenia, jakiego wymiaru jest okno, ponieważ plisy bez problemu można dopasować do każdego. Producenci rolet plisowanych produkują je w standardowych wymiarach, ale jednocześnie dają klientom możliwość wykonania plis w dowolnym rozmiarze. Dzięki temu można je bez problemu dopasować do okien okrągłych, półokrągłych, czy trapezowych.

Wystarczy podać dokładne wymiary szyby okiennej i przekazać je producentowi plis, aby ten wykonał je z pożądanego przez klienta materiału i dopasował do okna. Najczęściej rolety plisowane są montowane na oknie lub na ramie okiennej, w prosty i szybki sposób, bez potrzeby niszczenia ram w oknie lub wiercenia w ścianie nad oknem. W zasadzie klient po krótkim instruktażu może zamontować swoje plisy samodzielnie, z użyciem prostych narzędzi.

Funkcje spełniane przez plisy

Systemy żaluzji plisowanych pełnią wiele funkcji praktycznych w stosunku do domowników i osób znajdujących się w pomieszczeniach, w których zostały one użyte. Plisy przede wszystkim mają stwarzać prywatną przestrzeń. Są pożądane w domach, w których odległość od sąsiednich budynków jest niewielka i gdzie przechodnie mogą bez problemu podglądać, co znajduje się i co dzieje się wewnątrz danego obiektu. Wystarczy wówczas osłonić np. pół okna od dołu, aby nie martwić się już ciekawskimi spojrzeniami.

Plisy to także dobry pomysł na stworzenie kompleksowego systemu przeciwsłonecznego. Są one komfortowe w użytkowaniu i bardzo estetyczne, dlatego zagwarantują właścicielowi mieszkania lub domu mieszkalnego pełne zadowolenie. Główną zaletą plis jest ich uniwersalność. Można je wykonać na potrzeby każdego okna lub przeszklenia, a dodatkowo istnieje możliwość sterowania żaluzjami plisowanymi zarówno od góry okna, jak i od dołu.

Plisy powracają do łask po wielu latach nieobecności na rynku osłon i dekoracji okiennych. Są dostępne w różnych kolorach i wykonane z tkanin o wysublimowanych wzorach. Można je bez większych problemów dopasować do każdego wnętrza, spełniając swoje osobiste wymagania estetyczne i funkcjonalne.