Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Dieta oczyszczająca – wszystko na jej temat!

Dieta oczyszczająca – wszystko na jej temat!

Czwartek 22 stycznia 2015, przez admin

Prowadzimy przeróżne style życia, jednak większość z nas nie może przypisać swojego stylu do „zdrowego“. Albo nie odżywiamy się regularnie, źle sypiamy, trujemy organizm alkoholem, większość dnia siedzimy albo co najgorsze robimy to wszystko. Mimo wszystko pewnie większość z nas miała chwilę refleksji jak to zmienić. My proponujemy by zacząć od diety oczyszczającej – przyda się każdemu!

Przez taką dietę uwalniamy organizm od wszelakich zanieczyszczeń i tym samym usprawniamy jego działanie. Oczyszczenie organizmu spowoduje, że nasza cera zacznie lepiej wyglądać, dodamy jej blasku i energii. Efekty możemy odczuć już kilka dni po zakończeniu diety. Co jeszcze zyskasz? Na pewno staniesz się bardziej efektywna w działaniu i poprawisz swoją koncentrację, a to bardzo ważne w codziennym funkcjonowaniu.

Z drugiej strony ta dieta jest niezwykle rygorystyczna. W razie problemów ze zdrowiem, odradzamy jej stosowanie. Nie ma co ryzykować! Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny jej stosować! Również przy występowaniu chorób układu moczowego i pokarmowego, dieta ta nie jest dobrym pomysłem.

Ważne by na czas trwania diety zrezygnować ze wszelkich używek! Odstawiamy na bok zarówno kawę, alkohol jak i papierosy. Może to być dobry start do rzucenia palenia.

Uwaga! W czasie diety będziecie czuć osłabienie, jednak po diecie odzyskacie dawne siły.

Co trzeba jeść by oczyścić organizm? W ciągu pierwszych dwóch dni wybieramy jedynie owoce. Nie mamy żadnego ograniczenia! Jemy jabłka, winogrona, arbuzy, wszystko co uwielbiacie. Dodatkowo pijemy bardzo dużo wody z cytryną. W 3, 4, 5, 6 i 7 dniu dodajemy do naszej diety warzywa. Ważne by były surowe lub duszone. Bez żadnego tłuszczu! Pod koniec diety w 8,9 i 10 dniu możemy dodać mięso oraz nabiał. Pamiętamy by dania były duszone, a nie smażone! Przykładowy jadłospis znajdziecie w artykule Dieta oczyszczająca na portalu DailyStyle.pl.

Aby uniknąć efektu jojo należy wracać do normalnego odżywiania w bardzo wolnym tempie. Pierwsze 2 tygodnie są najważniejsze, dlatego powoli przyzwyczajami organizm do nowych produktów. Przez ten czas porzućmy tłuszcze i cukry. To również wpłynie na nasze ciało!