Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska

Bardzo skuteczna dieta odchudzająca

Wtorek 7 maja 2013, przez parzenica

Redukcja wagi, zwłaszcza gdy mamy sporą nadwagę, nie jest zadaniem prostym. Zrzucanie zbędnych kilogramów wymaga silnej woli, zorientowanej na osiągnięcie celu, jakim jest odchudzanie.

Ponadto ważna jest wiara we własne możliwości i zdolność do zgubienia wagi. Innymi ważnymi czynnikami są także motywacja oraz, a może przede wszystkim, wiedza o odpowiedniej diecie, odchudzaniu i wszystkich czynnikach mających wpływ na redukcję wagi. Sukces w odchudzaniu możemy osiągnąć także poznając efektywny sposób prowadzący do osiągnięcia celu.
Odchudzanie to przede wszystkim zmiana trybu życia: przekonanie się do ćwiczeń fizycznych, wysypianie się, a także skuteczna dieta. Wybór właściwej diety może stwarzać wiele problemów. Wynika to z niedostatecznej wiedzy przeciętnego człowieka w zakresie prawidłowego żywienia, ale także z ogromu informacji i diet odchudzających, które niekiedy są ze sobą sprzeczne i wzajemnie wykluczające. Gdy już uda nam się wybrać jakąś dietę, możemy przystąpić do realizacji planu odchudzania. Właściwa dieta to tylko połowa sukcesu. Nie mniej ważne jest uprawianie jakiegoś sportu, zmuszającego do wzmożonego wysiłku fizycznego. Jednak każda dieta odchudzająca posiada wady i zalety. Wybór zawsze należy do nas.
Jedną z diet pozwalających na relatywnie szybką redukcję wagi jest tzw. dieta kopenhaska (lub trzynasto dniowa). Dietę stosuje się przez 13 dni. Jest bardzo restrykcyjna i wymagająca. Jednak jej podstawową zaletą są szybkie i zauważalne efekty. Przeciętny człowiek stosujący taką dietę chudnie od 4 do 8 kg, jednak niczym niezwykłym są przypadki, w których redukcja wagi wynosi nawet 15 kilogramów w ciągu niecałych dwóch tygodni.
Dieta kopenhaska ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Czy będzie ona dobra dla Ciebie? O tym musisz się przekonać na własnej skórze.